Pradera płaci 35 milionów dolarów za drugi portfel supermarketów Eroski

W supermarkecie nadal trwają transakcje na rynku nieruchomości. brytyjska firma inwestycyjna łąka Kupiłem kilka supermarketów znajdujących się w ośrodki miejskie Vitorii i Liwy, Jest obsługiwany przez Baskijską Grupę Dystrybucyjną Aeroski.

Pradera, która zamknęła operację poprzez Global Private Equity Fund (SIF), zapłaciła łącznie 35 milionów euro Za swoje drugie portfolio supermarketów w Hiszpanii, które zostało sfinansowane przez Bayern LP Frankfurt.

Peter Davies, Dyrektor Funduszy ŁąkowychSkomentował: „Finansowanie naszego drugiego portfela supermarketów w imieniu funduszu instytucjonalnego uruchomionego na platformie usług Universal-Investment Fund wzmacnia nasze relacje z BayernLB. Mamy teraz duży portfel aktywów spożywczych w północnej Hiszpanii, które zostały sfinansowane przez BayernLB i wyglądają dalej kontynuujemy nasze relacje z nimi w Hiszpanii i innych jurysdykcjach”.

Pod koniec 2020 roku Pradera zapłaciła 130 mln euro za grupę supermarketów Eroski zlokalizowanych w baskijskich miastach Arrasate, Ordesia, Orola, Zala, Zarautz i Tudela (Navarra).

O Bayernie

Bayern LP jest jednym z wiodących banków w Niemczech. Ze swojej strony BayernLB Group jest jednym z najbardziej znanych podmiotów finansujących nieruchomości i zarządzających aktywami w kraju. Poprzez dział nieruchomości, który jest jednym z głównych obszarów jego działalności, bank finansuje nieruchomości we wszystkich klasach aktywów: biura, powierzchnie komercyjne, nieruchomości mieszkalne, centra logistyczne oraz nieruchomości zarządzane. Baza klientów BayernLB jest szeroka, od deweloperów po inwestorów prywatnych, firmy z branży nieruchomości, sponsorów funduszy instytucjonalnych i firmy zarządzające aktywami.

O globalnych inwestycjach

Universal Investment Group to jedna z wiodących europejskich platform usług korporacyjnych i funduszy, zarządzająca aktywami o wartości 752 miliardów euro, prawie 2000 funduszy inwestycyjnych i zatrudniająca ponad 1000 osób w swojej centrali we Frankfurcie. Maine, Luksemburgu, Dublinie i Krakowie. Założona w 1968 r. firma jest niezależną platformą dla zarządzających aktywami i inwestorów instytucjonalnych, dostarczając rozwiązania w zakresie strukturyzacji i zarządzania, a także zarządzania ryzykiem papierów wartościowych, nieruchomości i inwestycji alternatywnych.

O łące

Pradera to wiodąca firma zarządzająca inwestycjami w nieruchomości handlowe, działająca w Europie kontynentalnej, Wielkiej Brytanii i Azji. Założona w 2000 roku, portfel Pradery o wartości 3,1 miliarda euro składa się z 54 centrów handlowych, parków handlowych i aktywów spożywczych z ponad 2000 najemcami w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji i Turcji (maj 2022)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.