Prawie 100 milionów ludzi zepchniętych w ubóstwo przez COVID-19 – Juventud Rebelde

Prawie 100 milionów ludzi zepchniętych w ubóstwo przez COVID-19 – Juventud Rebelde

HONG KONG, 28 grudnia – Bank Światowy szacuje, że 97 milionów ludzi na całym świecie popadło w ubóstwo w wyniku pandemii w 2020 roku, żyjąc za mniej niż 2 dolary dziennie, i twierdzi, że od tego czasu nastąpiła niewielka poprawa.

„Na całym świecie wysoka liczba przypadków ubóstwa, które wystąpiły w 2020 r. z powodu COVID, utrzymuje się, a biedni spowodowani przez COVID w 2021 r. to 97 milionów ludzi” – powiedzieli ekonomiści Banku Światowego na początku tego roku na blogu.

Rok, w którym rozpoczęła się pandemia, doprowadził do historycznego niepowodzenia w walce z globalnym ubóstwem, ponieważ według Banku Światowego liczba najbiedniejszych krajów świata wzrosła po raz pierwszy od ponad 20 lat.

Carolina Sanchez Páramo, dyrektor globalny ds. ubóstwa i kapitału własnego w podmiotach, porównała epidemię do klęski żywiołowej, która szybko rozprzestrzeniła się poza jej epicentrum w Azji Wschodniej. „Wiedzieliśmy, że nadchodzi tsunami”, powiedział CNN Business. „Pytanie nie brzmiało, czy to [shock económico] Gdyby nie kiedy, dotarłby do innych rozwijających się regionów.

Chociaż wskazali, że ogólne ubóstwo powinno się zmniejszyć w tym roku.

CNN powiedział, że kiedy miliony ludzi popadły w ubóstwo podczas pandemii, fortuny miliarderów poszybowały w górę.

Według Globalnego Laboratorium Nierówności w ubiegłym roku miliarderzy odnotowali największy w historii wzrost swojego udziału w bogactwie. I chociaż 1000 najbogatszych ludzi na świecie potrzebowało zaledwie dziewięciu miesięcy, aby odzyskać swoje fortuny podczas pandemii, powrót do zdrowia mniej szczęśliwym może zająć ponad dekadę, wynika z corocznego Międzynarodowego Raportu o Nierównościach Oxfam.

Shamiran Abed, dyrektor generalny BRAC International, organizacji non-profit działającej na rzecz łagodzenia ubóstwa w Azji i Afryce, zwrócił uwagę na rosnącą lukę majątkową, mówiąc, że „trzej najbogatsi ludzie na świecie” mogą prawdopodobnie zakończyć skrajne ubóstwo na Ziemi.

„To nie tylko twoja odpowiedzialność.” Ale mówię tylko, że generalnie zasobów jest wystarczająco dużo [para abordar el problema]». Ostatnio górny 1% znalazł się pod presją współpracy w kwestiach humanitarnych.

W listopadzie dyrektor Światowego Programu Żywnościowego ONZ, David Beasley, poprosił miliarderów, takich jak Jeff Bezos i Elon Musk, dwóch najbogatszych ludzi na świecie, by „wstali teraz, jedyny raz” i położyli kres głodowi 42 miliony ludzi cierpi obecnie w 43 krajach.

W wywiadzie dla Becky Anderson z CNN, David Beasley powiedział, że przekazanie 6 miliardów dolarów, czyli około 2 procent wartości netto Muska, może pomóc rozwiązać problem głodu na świecie. Bezos, miliarder, który stworzył Amazon, zarabia 6,25 miliarda dolarów miesięcznie, więc dzięki swoim 30-dniowym zarobkom może zaspokoić tę istotną potrzebę mężczyzn, którzy, jak powiedział, „dosłownie umrą”.

Wszystko, czego potrzebujemy, to 6,6 miliarda dolarów, zaledwie 0,36 procent wzrostu majątku 400 największych amerykańskich miliarderów w zeszłym roku. Czy proszę za dużo? Na swoim koncie na Twitterze napisał 27 października.

Według informacji CNN eksperci uważają, że teraz pierwszym zadaniem jest skoncentrowanie się na szczepieniach lub leczeniu epidemii, bo jeśli ten bardzo poważny problem zdrowotny nie zostanie opanowany, bardzo trudno będzie myśleć o ożywieniu gospodarczym. „To prawie jak warunek konieczny, aby wydarzyło się cokolwiek innego”, powiedział Sanchez Páramo, urzędnik Banku Światowego.

Nierówność w zakresie szczepień stała się poważnym problemem, ponieważ wiele najbogatszych krajów świata gromadzi szczepionki, kupuje wystarczające dawki, aby wielokrotnie zaszczepić swoją populację i nie dotrzymuje obietnic dzielenia się nimi ze światem rozwijającym się. Według Sancheza Páramo, ponieważ rządy nadal się odbudowują, muszą również skoncentrować się na ożywieniu działalności gospodarczej, która generowałaby miejsca pracy, na przykład w sektorze usług.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.