Prawie trzy tysiące Gwatemalczyków dostało pracę za granicą (+ zdjęcie)

Guate-trabajo-exterior-I

Według raportu fundacji, 2783 osoby uzyskały paszport do pracy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w ramach rządowego programu promowanego przez prezydenta Alejandro Giamattiego, mającego na celu uregulowanie masowej imigracji nielegalnych imigrantów do tych krajów.

Urząd imigracyjny określił, że aby w odpowiednim czasie zająć się tymi przypadkami, utworzył ośrodek wydawania paszportów w Dystrykcie 9 stolicy.

Od IGM jesteśmy zadowoleni z wyników, umożliwiając regularną, uporządkowaną, bezpieczną i cyrkulacyjną imigrację obywateli, a także godną pracę na rynkach zagranicznych, o czym mówi oficjalna notatka.

Zamieścił również na swojej stronie na Twitterze kilka zdjęć grupy obywateli i podziękowanie za umożliwienie mu pracy na obszarach rolniczych Kanady (zbieranie wiśni).

Program pracy tymczasowej został oficjalnie zatwierdzony w maju 2021 r., a jego agencją wdrażającą jest Ministerstwo Pracy.

Rekruterzy muszą poinformować tę zależność między innymi o ogólnych danych pracodawcy, adresie, pod którym będą świadczyć swoje usługi, płatności, czasie i rodzaju pracy.

Gwatemala i Stany Zjednoczone utrzymują wspólne umowy o przyznawanie wiz H-2A (rolniczych) i H-2B (pozarolniczych).

1 czerwca Giamatti podziękował Kongresowi za zatwierdzenie większością głosów ustawy o promocji pracy tymczasowej za granicą z inicjatywy Wydziału Wykonawczego.

Prorządowi ustawodawcy określili to jako ważną korzyść płynącą z dwu- do 24-miesięcznych przepisów zwiększających liczbę miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie i Niemczech.

Jednak grupy opozycyjne przypomniały, że ta sama inicjatywa musi zostać wdrożona w najbiedniejszych dzielnicach kraju, biorąc pod uwagę dużą liczbę osób, które ryzykują życiem podczas nielegalnej podróży, aby uciec przed tą plagą i innymi, takimi jak przemoc, brak zdrowia i edukacji . .

mgt / mmc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.