Prawnik krytykuje bezkarność zamachowców w Boliwii

Prawnik krytykuje bezkarność zamachowców w Boliwii

Dowiedziawszy się, że niedzielny akt oskarżenia został przyjęty wraz z ostrzeżeniem o korzeniach imigracyjnych wydanym przez związek zawodowy El Alto, Michel uznał, że działania zostały podjęte zbyt późno.

„Ściśle mówiąc i stosując to, co konkretnie przewiduje prawo, w odniesieniu do odpowiedzialności i kompetencji prokuratury, powinni byli już z racji swojego stanowiska wszcząć śledztwo z możliwością postępowania karnego przeciwko panom Camacho i Calvo”, zostaje zatrzymany.

Uważał, że istniały skandaliczne i uznane precedensy popełniania zbrodni przez te dwie osobowości, które teraz rozpoczęły cykl nie tylko brutalny, ale i kryminalny.

Zaznaczył, że Camacho i Calvo stoją na czele organizacji przestępczej i w tym sensie obowiązkiem prokuratury jest nie tylko przyjmowanie nowych skarg, ale także kontynuacja specyficznego przypadku operacji Golpe d’état. Nawiązuję do wydarzeń, które miały miejsce po zamieszkach, które zakończyły się w listopadzie 2019 r. dymisją byłego prezydenta Evo Moralesa.

W odniesieniu do tej sprawy – jak komentował – Camacho nie zapowiadał od 17 miesięcy, złożyliśmy skargę na te same przestępstwa, odmowę pracy i akty przemocy, od czasu strajku i nieudanych prób zamachu stanu w listopadzie i grudniu roku . W przeszłości i jak dotąd pan Calvo również nie był wzywany.

Stwierdził, że prokurator okręgowy hrabstwa La Paz (William) Alaf obiecał trzy tygodnie temu wezwać Calvo i tego nie zrobił.

Dodał, że najgorsze jest to, że te warunki bezkarności rozkwitły i przyczyniły się do znacznie silniejszych czynów przestępczych, które pochłonęły teraz cztery życia w Santa Cruz i doprowadziły do ​​napadów i podpaleń.

Zauważył, że w tych okolicznościach wszelkie skargi i operacje przeciwko Camacho, Calvo i innym powinny być akceptowane i powinny być ścigane.

Potwierdził, że komisja promocji wymiaru sprawiedliwości, którą reprezentuje, w poniedziałek złoży sprawę w Prokuraturze Wielonarodowej w Sucre.

Wyjaśnił, że aparat represyjny zbudowany przez Camacho i Calvo otwarcie ujawniał czyny przestępcze, takie jak pozbawienie prawa do pracy, podżeganie do popełniania przestępstw, tworzenie nieregularnych grup zbrojnych, rozboje, mnogość drobnych i niebezpiecznych ofiar, szkody ekonomiczne, wpływ na opinii publicznej. i własności państwowej.

Adwokat Michel doszedł do wniosku, że „tylko te typy przestępcze wystarczą, aby natychmiast ich wezwać do zeznań i ich ochrony”.

jha / jpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *