Prawodawcy amerykańscy rozważają wezwanie Trumpa do zeznań

WASZYNGTON, 15 lipca (Princea Latina) Amerykańscy prawodawcy w Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów badającej dziś atak na Kapitol analizują możliwość wezwania byłego prezydenta Donalda Trumpa (2017-2021) i wiceprezydenta Mike’a Pence’a do zeznań.

Po siedmiu publicznych przesłuchaniach na temat wydarzeń z 6 stycznia 2021 r. i próbach republikańskiego miliardera obalenia wyników wyborów w 2020 r., przedstawiciel Adam Kinzinger powiedział Wall Street Journal, że komisja rozważa, czy wydać wezwania w obu przypadkach.

W kwietniu demokrata Benny Thompson, przewodniczący śledztwa, powiedział, że zeznania Pence’a mogą nie być konieczne w świetle informacji zebranych z innych źródeł, ale w tym tygodniu powiedział, że rozważają wywiad z nim i Trumpem.

Podczas przesłuchania w Izbie członkowie Kongresu wyjaśnili, w jaki sposób były szef Białego Domu próbował naciskać na Pence’a, aby odwołał wybory w 2020 r., i połączył kampanię z wywieraniem nacisku na drugiego w rządzie, aby poprowadził brutalne wydarzenia podczas ataku. w Domu Kongresowym.

Ósme i ostatnie jak dotąd przesłuchanie zaplanowano na wtorek, 21 lipca, ponieważ mają na celu ustalenie odpowiedzialności Trumpa za atak na Kapitol, uważany za najgorszy atak na demokrację w Stanach Zjednoczonych, w którym zginęło pięciu i ponad 140 funkcjonariuszy policji zostało rannych .

Chociaż komisja nie może wnieść oskarżenia przeciwko byłemu prezydentowi, jej głównym zadaniem było ujawnienie pełnego zakresu jego próby powstrzymania przekazania władzy i powiązanie jego wysiłków z przemocą tego dnia.

Ostatecznie to Departament Sprawiedliwości powinien decydować o wszczęciu postępowania karnego.

Pomimo przeciwności, były prezes New York Magazine powiedział, że jest przekonany, że wystartuje w 2024 roku, ale nie wie, kiedy zostanie oficjalnie ogłoszone przed lub po wyborach śródokresowych w listopadzie przyszłego roku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.