Premier Portugalii rezygnuje w związku z śledztwem dotyczącym korupcji – eju.tv

Premier Portugalii rezygnuje w związku z śledztwem dotyczącym korupcji – eju.tv

Portugalskie Ministerstwo Publiczne poinformowało dziś, że przeprowadziło inspekcję w kilku budynkach rządowych w ramach dochodzenia w sprawie rzekomych przestępstw w handlu litem i ekologicznym wodorem.

fontanna: stronie rt.com

Premier Portugalii António Costa we wtorek zwrócił się do kraju, aby potwierdzić, że złożył rezygnację na ręce Prezydenta Republiki Marcelo Rebelo de Sousy.

„Poświęciłem swoje serce i duszę służbie krajowi i byłem gotowy wypełnić mandat powierzony mi przez Portugalczyków. Dziś zaskoczyła mnie informacja (…), że A Postępowanie karne przeciwko mnie– powiedział Costa Wspomniano powyżej Przez lokalne media.

Kontynuował: „Mogę powiedzieć, że uprawianie jakiegokolwiek czynu nielegalnego lub kontrolowanego nie obciąża mojego sumienia” – dodał, że ma pełne zaufanie do sprawiedliwości i w tym sensie złożył rezygnację.

Zatrudnienie

W tym dniu portugalskie Ministerstwo Publiczne Zgłosiłem Który przeprowadził kontrolę w kilku budynkach rządowych w ramach Dochodzenie w sprawie domniemanych przestępstw w branży zielonego litu i wodoru.

W nalotach wzięło udział 17 urzędników Ministerstwa Publicznego, trzech urzędników sądowych, około 145 funkcjonariuszy policji i dziewięciu członków organów podatkowych i celnych, a także inni pracownicy sektora publicznego.

Zdaniem władz, przestępstwa mają ze sobą związek Złe zachowanie, Korupcja czynna i bierna Także urzędników politycznych Wykorzystywanie wpływów.

W szczególności rozważane są koncesje na poszukiwanie litu w kopalniach Romano (miasto Montalegre) i Covas do Barroso (miasto Boticas), projekt utworzenia zakładu produkcji energii wodorowej w Sines oraz projekt utworzenia „centrum danych” ” zostały opracowane. W Parku Przemysłowo-Logistycznym Sense przy Kampusie Start.

W związku z materiałami zebranymi w śledztwie oraz ze względu na ryzyko ucieczki Ministerstwo Publiczne wydało nakazy aresztowania Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Burmistrza Sensu, dwóch dyrektorów Start Campus oraz powołanego przez tę spółkę prawnika-konsultanta .

Organ podobno wskazał także innych podejrzanych jako oskarżonych, w tym Ministra Infrastruktury i Prezesa Zarządu Portugalskiej Agencji Środowiska.

Dla tej części Prezydent Portugalii przyjął rezygnację De Costa zwołał strony i doradców na spotkania w środę i czwartek. Po tych spotkaniach Rebelo de Sousa wygłosi przemówienie do narodu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *