Premier przewodniczy rundzie dialogu między Irakiem a Stanami Zjednoczonymi (+zdjęcia)

Premier przewodniczy rundzie dialogu między Irakiem a Stanami Zjednoczonymi (+zdjęcia)

Według oficjalnej relacji w

Po spotkaniu Naczelna Komisja Wojskowa rozpocznie prace w trzech kierunkach: poziom zagrożenia ze strony ISIS, wymagania operacyjne i środowiskowe oraz wzmocnienie zdolności irackich sił bezpieczeństwa.

Po tym przeglądzie zostanie opracowany szczegółowy harmonogram zakończenia zagranicznej misji wojskowej i przejścia do dwustronnych stosunków w zakresie bezpieczeństwa między Irakiem, Stanami Zjednoczonymi i krajami partnerskimi.

Dyrektor generalny uznał ten krok za ważny w realizacji programu rządu i obietnic złożonych narodowi irackiemu.

Al-Sudani potwierdził swoją gotowość do przejścia w kierunku kompleksowych stosunków dwustronnych z krajami koalicji, w oparciu o współpracę i przyjaźń.

Przed tym spotkaniem premier przewodniczył spotkaniu z przywódcami wojskowymi i przywódcami bezpieczeństwa irackich sił zbrojnych, aby przekazać wytyczne dotyczące przebiegu dialogu i wymogów kolejnego etapu w sposób zapewniający suwerenność, bezpieczeństwo i stabilność kraju.

W tym kontekście przedstawiciel Hussein Mu'nis potwierdził wezwanie do wycofania sił Waszyngtonu z kraju i wyzwolenia Iraku spod dominacji gospodarczej.

Według aktora pobyt w Ameryce Północnej jest obecnie zagrożeniem, a nie zachowaniem lub obroną kraju.

Tymczasem przywódca ruchu na rzecz praw człowieka twierdził, że ambasada Waszyngtonu w Iraku została przekształcona w koszary wojskowe i zawierała urządzenia podsłuchowe i szpiegowskie.

Mu'nis opisał amerykańską obecność w kraju jako „hegemonię i opiekę”.

Iracki Ruch Al-Nujaba ogłosił w oświadczeniu kontynuację działań wojskowych w regionie w odpowiedzi na amerykańsko-izraelską agresję na ludność Strefy Gazy.

Grupa dodała, że ​​ruch oporu ma zintegrowaną wizję niepodległości Iraku i jego wyzwolenia spod zależności amerykańskiej.

W związku z tym dodał, że nawet jeśli ruch oporu zakończy proces militarnego wypędzenia okupanta, „zda sobie sprawę ze swoich wpływów i dominacji w ogniwach państwa”.

MOJE M

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *