Premier Wietnamu kończy swoją europejską trasę

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Oficjalne media i prasa lokalna obszernie zapoznały się z wyjazdem premiera i określiły wyniki jako bardzo owocne.

Podczas COP 26 Minh Chin wyraził zaangażowanie Wietnamu w eliminację emisji gazów cieplarnianych do 2050 r. i stwierdził, że stawienie czoła zmianom pociąga za sobą wspólne, ale także zróżnicowane obowiązki w zależności od okoliczności i możliwości każdego kraju.

W ramach swojej roboczej wizyty w Wielkiej Brytanii prezydent spotkał się z wyższymi rangą przywódcami tego kraju i był świadkiem podpisania 26 wielomiliardowych umów handlowych i kooperacyjnych.

To samo zrobiła we Francji i uzgodniła z władzami lokalnymi wzmocnienie wymiany handlowej i współpracy dwustronnej w różnych dziedzinach.

Jednym z celów wycieczki było podzielenie się doświadczeniami w walce z pandemią Covid-19 oraz zmobilizowanie wsparcia dla kampanii powstrzymywania w Wietnamie.

Samolot, który go przywiózł, przywiózł sprzęt medyczny o wartości 3,5 mln funtów i ponad 100 tys. euro, wniesiony przez Wietnamczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii i Francji, oprócz innej pomocy finansowej udzielonej przez rządy tych krajów.

mem / asg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *