Premier Włoch odkłada spotkanie z liderem M5S

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Rzecznik rządu poinformował, że Conte zgodził się odłożyć nominację po tym, jak dowiedział się o pilnym przeniesieniu Draghiego do gminy Canazei w północnej prowincji Trento, po tym, jak w tym rejonie pękł lodowiec, którego upadek kosztował życie siedmiu osób.

W ostatnią niedzielę na lodowcu Marmolada w Alpach Dolomitowych, na wysokości 3300 metrów, cyrk lub rozdrobniona masa lodu oderwał się, powodując potężną lawinę, która zniszczyła wszystko na swojej drodze z prędkością ponad 300 kilometrów na godzinę.

Według ostatniej części, osiem osób dochodzi do siebie po poważnych obrażeniach w lokalnych szpitalach, podczas gdy zespoły humanitarne, koordynujące ich ruchy z Kanazi, kontynuują poszukiwania około 13 zaginionych osób.

„Trudno będzie znaleźć kogoś żywego” – powiedział w komentarzach medialnych Fabio Bristo, urzędnik z Krajowej Dyrekcji Ratownictwa Alpejskiego.

Po przełożeniu spotkania, 6 czerwca Draghi i Conte zabiorą głos, aby spróbować rozstrzygnąć spór, który mógłby oddzielić siły M5S od koalicji rządowej.

W wypowiedziach opublikowanych w gazetach Corriere della Sera, La Repubblica, Il Messaggero i innych ogólnokrajowych gazetach szef rządu zdementował pogłoski o jego rzekomej ingerencji w wewnętrzne sprawy M5S, co doprowadziło do konfliktu z jego przywódcą.

Conte opisał rzekomy komentarz Draghiego, założyciela M5S, Beppe Grillo, jako „poważną ingerencję”, proponując jego usunięcie ze stanowiska.

Oprócz tego ruchu, wśród formacji skupionych wokół zespołu premiera, Forza Italia, La Liga, Partia Demokratyczna (PD), Italia Viva, Article One i Together for the Future, które prezentują szereg stanowisk politycznych, nawet przeciwnych . .

Środowe spotkanie tych dwóch ma ogromne znaczenie dla stabilności rządu Draghiego, ponieważ zdaniem analityków, na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi w M5S umacnia się stanowisko opowiadające się za wydzieleniem tej siły z koalicji. Maj 2023.

rgh / ort

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.