Premiera filmu! „Pedro” w reżyserii Liory Spelke będzie można zobaczyć w kinie Zapata Metro

Meksykański film „Pedro” Od menadżera Leora Sabilak, zostanie wyświetlony Następny Czwartek, 5 października o godzinie 16:00 w Sala kinowa Metrocdmx Zapata.

Pedro Jest to pierwszy film dokumentalny o artyście Pedro Friedberg, Nazywany jest „ostatnim z meksykańskich surrealistów”. Pedra Friedberga Jest meksykańskim artystą znanym ze swojego unikalnego stylu i wielkiego wkładu Dla sztuki i designu w Meksyku. Urodził się 11 stycznia 1936 roku we Włoszech, ale jako dziecko przeniósł się do Meksyku, gdzie rozwinęła znaczną część swojej kariery. Friedberg jest znany ze swojej pracy w tej dziedzinie Surrealistyczna sztuka i wspaniała architektura. Słynie ze swojego designu „sela manu” (krzesło ręczne), Kultowy egzemplarz przedstawiający krzesło z oparciem i podłokietnikami w kształcie ludzkich dłoni. To stało się krzesłem Ikona projektu Jest to jedno z najsłynniejszych dzieł Pedra.

Film opowiada historię młodego reżysera zbliżającego się do słynnego artysty Pedro Friedberga. Kontrast pomiędzy intymnymi chwilami tych dwóch postaci a publicznymi wydarzeniami artysty dopełnia czułego i komicznego portretu wielkiej postaci sztuki meksykańskiej..

Leora Spelke Napisał scenariusz i zrobił główne zdjęcia do swojego nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego Nagroda Ariela Nagroda Meksykańskiej Akademii Sztuki i Nauki Filmowej w tej kategorii Najlepszy pierwszy film.


„Pedro był obecny w moim życiu od najmłodszych lat dzięki obrazowi przedstawiającemu na wpół przerażoną syrenę, który moja babcia miała na ścianie. To zdjęcia, które masz, określą Cię na całe życie. „Coś istotnego dla mojej wyobraźni, odniesienie literackie i artystyczne.”

Już od pierwszej sceny dokumentu widać, że zamierzenia Spelke dotyczące rozmowy wymykają się spod kontroli, gdy babcia odmawia działania i mówienia, chcąc przypomnieć sobie swoje pierwsze kontakty ze słynnym artystą. Zobacz surrealistyczne, barokowe i kolorowe dzieła Pedra w domu jego babci Uwolnij magię dokumentalisty.

W „Pedro” Widzimy artystę karmiącego swoje koty, wyglądającego na zirytowanego prasą, pragnącego „normalnego” życia i cieszącego się sztuką w każdej chwili. Co ważne, dokument ten nie rości sobie pretensji do przedstawienia ostatecznego stanowiska w sprawie rzeczywistości otaczającej Friedberga; Chce tylko pokazać te aspekty, które czynią go człowiekiem.

Film miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Morelii. Ponadto odwiedził Festiwal Filmowy w Maladze, a wkrótce będzie obecny na Festiwalu Filmów Meksykańskich w Rzymie, Festiwalu Filmów Ibero-Latynoamerykańskich w Trieście oraz Festiwalu Filmowym Hola Mexico.

Dla tej części Leora Spelke Urodził się 19 grudnia 1989 w Meksyku. Pochodził ze świeckiej rodziny żydowskiej, jego domowe wychowanie było bardzo liberalne i wykorzystywał synkretyzm tradycji swoich przodków z Rosji i Polski z meksykańskimi wartościami, mitami i rytuałami. Kontynuując studia podyplomowe w zakresie nauk komunikacyjnych na Narodowym Uniwersytecie Autonomicznym Meksyku, Rozpoczął pracę nad projektami z zakresu dziennikarstwa społecznego i tam zetknął się z kręceniem filmów dokumentalnych. Gdzie po raz pierwszy znalazła swoje powołanie jako montażystka filmowa.

Na początku swojej kariery Leora zaczął montować krótkie filmy dokumentalne na takie tematy, jak między innymi dewastacja środowiska w Cancun, molestowanie dzieci w Oaxaca i zorganizowana przemoc w Meksyku. Jest także montażystą krótkich filmów fabularnych, dzieł sztuki i teledysków. W tym samym czasie rozpoczął reżyserię swojego osobistego projektu – filmu dokumentalnego o słynnym meksykańskim artyście Pedro Friedbergu. W tym momencie zyskała uznanie, które zachęciło ją do kontynuowania kariery: zmontowała krótki film zatytułowany „La Muñeca Tetona” o relacjach między władzą a intelektualistami w Meksyku. Zdobył nagrodę Ariel dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego.

Nie przegap tego niesamowitego występu specjalnego, będą goście specjalni.

Nie bądź nieobecny!


Pedro

Meksyk | 2022 | 76 minut

Tytuł: Leora Spelke

streszczenie

Pedro to dokument opowiadający historię młodego reżysera zbliżającego się do artysty Pedro Friedberga. Historia ich przyjaźni z czułością, humorem i wielką intymnością ukazuje wspaniały charakter sztuki meksykańskiej.


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *