Premiera Insomnia Teatro Condell „La Casa”, „As bestas” i „Corpus Christi” z taśmy Apocalypse

Premiera Insomnia Teatro Condell „La Casa”, „As bestas” i „Corpus Christi” z taśmy Apocalypse

Insominia Teatro Condell za pośrednictwem baru Apocalypse zaprasza na premierę trzech filmów z Polski, Chile i Hiszpanii, które proponują różnorodne i intymne historie pozwalające obserwować ludzkość w jej najgłębszych wymiarach. Pierwszą propozycją jest „La Casa” reżyserów Ivana Osnovikowa i Bettiny Bierut, dokument zrealizowany w okresie pomiędzy wybuchem epidemii a pandemią, która zmusiła twórców filmu do izolacji. Choć film zostanie pokazany po raz pierwszy w czwartek 5 października o godzinie 18:00, forum kinowe z udziałem obu reżyserów odbędzie się we wtorek 10 października o godzinie 18:00.

„As bestas” (Potwory) Rodrigo Soroguína będzie można zobaczyć w INSOMNIA od czwartku, 5 października o 20:00. To wstrząsający thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, opowiadający o parze, której marzenie o przeprowadzce na wieś stopniowo zamienia się w koszmar. Wreszcie w piątek 6 października o godzinie 21:00 premiera polskiego filmu Jana Komasy „Boże Ciało”. 20-latek udaje księdza, aby zostawić za sobą kryminalną przeszłość.

La Casa: Spojrzenie na intymność w czasie pandemii

W Santiago de Chile wybucha rewolucja społeczna, a mniej więcej w tym samym czasie globalna pandemia wymusza kwarantannę. Świat zewnętrzny zamyka się, a nasza uwaga przenosi się do wnętrza, odkrywając nieoczekiwany świat. Pies mający obsesję na punkcie jedzenia, walczący drozd, kolonia mrówek, ogród pełen roślin, urządzeń technicznych i komunikatów głosowych płynących do i z domu – wszystko to opisuje tragiczne życie codzienne.

Małe lokalne katastrofy, kryzys społeczny i polityczny, epidemia i burzliwe życie w apartamentowcu nadają kształt tej niesamowitej historii. To odkrywczy obraz ekosystemu, wizja świata obejmującego wszystkie formy istnienia, w którym dom to znacznie więcej niż tylko dom kilku osób.

Oprócz premiery w czwartek 5 maja o godz. 18:00, film „La Casa” będzie można zobaczyć we wtorek 10 grudnia w Forum Filmowym (18:00) i w sobotę 14 grudnia (15:00).

„As Bestas” (Bestie) i Corpus Christi

Wyreżyserowany przez hiszpańskiego reżysera Rodrigo Soroguína (El Reino, Madre, Antiriot) i tegorocznego zdobywcę 9 nagród Goya, w tym dla najlepszego filmu, Las Bestias opowiada historię Antoine’a (Denis Minochet) i Olgi (Marina Foix), nowo powstałej pary francuskiej w małe miasteczko w Galicji, gdzie w wolnym czasie uprawiają i sprzedają warzywa, a w wolnym czasie naprawiają opuszczone chaty. Żyją spokojnie i szczęśliwie, jednak ich zdecydowany spokój nie idzie w parze z wolą reszty miejscowej ludności, która pragnie sprzedać swoją nieruchomość norweskiej firmie chcącej wybudować na ich ziemi farmę wiatrową. Konflikt z sąsiadami brutalnie zrujnuje relacje między obiema stronami, aż osiągnie punkt, z którego nie ma odwrotu.

„As bestas” to film, który trzyma widza w napięciu, gdzie każdy dialog jest ostrzejszy od poprzedniego, a granica między uprzejmością a barbarzyństwem coraz bardziej się zaciera. Bestas miał swoją premierę w zeszłym roku w Cannes i zdobył ponad 30 międzynarodowych nagród, w tym Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Po swojej tegorocznej chilijskiej premierze w SANFIC, As Bestas pojawi się w INSOMNIA Teatro Condell w czwartek, 5 października o 20:00 czasu wschodniego. Kolejne spektakle odbędą się w sobotę 7 (19:00), niedzielę 8 (19:00), czwartek 12 (19:00) i niedzielę 15 (19:00).

Wreszcie „Boże Ciało” opowiada historię 20-letniego Daniela, który podczas pobytu w ośrodku poprawczym przechodzi duchową przemianę. Pragnie zostać księdzem, ale jest to niemożliwe ze względu na jego przeszłość kryminalną. Kiedy zostaje wysłany do pracy w małej stolarni w małym miasteczku, po przybyciu udaje księdza i przez pomyłkę przejmuje opiekę nad miejscową parafią. Przyjazd charyzmatycznego młodego kaznodziei stanowi dla lokalnej społeczności szansę na rozpoczęcie procesu uzdrowienia po tragedii, która wydarzyła się w tym małym miasteczku. Film będzie wyświetlany w piątek 6 (21:00), sobotę 7 (21:30), środę 11 (19:30) i piątek 13 (21:00).

Wszystkie bilety będą dostępne w sprzedaży osobistej w INSOMNIA Teatro Condell od poniedziałku do piątku od 14:00. po więcej informacji odwiedź www.insomniacine.cl.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *