Prezes Santander Hiszpania projektuje nowy, mniejszy zespół zarządzający | Firmy

Santander Hiszpania zmienił swój schemat organizacyjny po przyjeździe Antonio Simes, Jako dyrektor generalny Hiszpanii i dyrektor regionalny na Europę. Tym samym Rada Dyrektorów zatwierdziła dziś utworzenie nowego zespołu zarządzającego, z którym bank rozpocznie nową fazę. Pierwsza linia banku została zredukowana do 12 członków, z których połowa zarządza liniami biznesowymi, „w celu większej elastyczności w zarządzaniu, zwiększania koncentracji na kliencie, przewidywania ich potrzeb i poprawy doświadczenia z bankiem”. Wyjaśnienie z banku.

Jeśli chodzi o biznes, nowy komitet zarządzający w Santander w Hiszpanii obejmuje trzy główne obszary: Dyrektor ds. Usług bankowości komercyjnej (Angel Rivera), Kto będzie odpowiedzialny za kanały dystrybucji i działalność handlową; Menedżer ds. Produktów detalicznych (Matthias Sanchez), Kto będzie odpowiedzialny za transformację biznesową i produktową oraz kierownik ds. Bankowości hurtowej (Ignacio Dominguez Adam), Kto utrzymuje swoje obecne miejsca pracy i pozostaje w zespole kierowniczym. Kontynuuje również, chociaż w tej nowej fazie jako dyrektor firm i organizacji, Antonio Roman. Dołącza do komitetu zarządzającego Adela Martin Szef Private Banking, który dodaje nowe obowiązki do zarządzania aktywami.

W odniesieniu do obszarów wsparcia, Pablo del Campo, Dyrektor finansowy i strateg Domowa amaya, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Organizacji, dołączają do nowego zespołu zarządzającego. Kierownik ds. Technologii i operacji (Juan Ulesola).

Olga AgesMenedżer ds. RyzykaAdolfo Diaz-AmbronaSekretarz Generalny W. Pilar Zatarin, Dyrektor Audytu Wewnętrznego, nadal zasiada w komisji odpowiedzialnej za te obszary nadzoru w Hiszpanii.

Zespół w Europie

Oprócz Anthony SimoesPięciu innych członków Komitetu Zarządzającego w Hiszpanii jest już częścią zespołu zarządzającego w Europie: Angel Rivera i Matias Sanchez, którzy są odpowiedzialni za bankowość detaliczną i produkty detaliczne w Europie, dyrektorzy z dużym doświadczeniem w innych krajach grupy; Pablo del Campo, Amaya Casseru i Juan Ulesola to trzej członkowie Obszarów Wsparcia.

Uzupełniają kadrę zarządzającą w Europie, Isabel Guerrero (Cyfrowa Europa Podwójna rola w Portugalii) i Francisco Catena (Dyrektor ds. Ryzyka w Europie z funkcją Grupy ds. Ryzyka kredytowego), oprócz szefów państw, Nathan Bostock (Dyrektor Generalny Wielkiej Brytanii), Pedro Castro i Almeida (CEO Portugalii) i Michel Jagowski (Prezes Zarządu Polski).

Zmiany te są bezpośrednio związane z uruchomieniem One Europe, modelu biznesowego opartego na współpracy, który koncentruje się na rozwoju i klientach, aby lepiej ich obsługiwać i zapewniać bardziej harmonijne doświadczenia na różnych rynkach. Klienci z tego korzystają. W ten sposób korzyści współpracy z międzynarodowym bankiem z globalnymi produktami i usługami, a bank działa w sposób bardziej efektywny, a on ma w Europie zespół, który ma również prace w grupie lub w krajach (Hiszpania, Wielka Brytania, Portugalia i Polska), ”Potwierdzają w jednostce.

Jedna Europa wpisuje się w strategię One Santander, wspólny model współpracy między krajami, który pozwoli wykorzystać skalę grupy do realizacji planów rozwoju oraz zwiększenia efektywności i rentowności. W ten sposób bank nie musi rosnąć wraz z zakupami nowych podmiotów, o czym wielokrotnie powtarzała prezes banku Anna Putin.

Antonio Seamus Senala: Moim obowiązkiem i obowiązkiem całego zespołu zarządzającego w Hiszpanii i Europie jest zbudowanie lepszego banku dla naszych zespołów i klientów oraz bardziej efektywne reagowanie na ich potrzeby, generowanie wartości dla akcjonariuszy w sposób zrównoważony i przyczynianie się do rozwoju firmy. społeczność. Aby to osiągnąć, zmierzamy w kierunku wspólnego modelu biznesowego, przyspieszając transformację naszych kanałów i definiując bardziej elastyczną, zróżnicowaną i mniej hierarchiczną strukturę, która wykorzystuje zalety przynależności do dużej międzynarodowej grupy, takiej jak Santander i regionu takiego jak Europa. . ”

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *