Prezydenci Chin i Rosji spotykają się w Moskwie – Escambray

Putin i Xi rozpoczęli spotkanie na Kremlu od rozmowy w cztery oczy, która będzie kontynuowana podczas nieformalnego lunchu.

Prezydent Chin Xi Jinping ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem, 20 marca 2023 r. (Foto: Internet)

Prezydent Chin Xi Jinping przybył w poniedziałek do Moskwy, gdzie ma podkreślić rolę Pekinu jako potencjalnego rozjemcy w konflikcie na Ukrainie, podczas gdy prezydent Rosji Władimir Putin ma nadzieję na zdobycie poparcia przeciwko presji Zachodu.

Xi będzie pierwszym światowym przywódcą, który spotka się z prezydentem Putinem od czasu, gdy Międzynarodowy Trybunał Karny wydał w piątek nakaz jego aresztowania w związku z domniemanymi deportacjami ukraińskich dzieci do Rosji od wybuchu działań wojennych rok temu.

Moskwa powiedziała, że ​​oskarżenie było jedną z kilku „wyraźnie wrogich manifestacji”, podczas gdy Pekin stwierdził, że odzwierciedla podwójne standardy.

Obaj prezydenci odbyli nieformalne spotkanie. Na początku swojego wystąpienia Putin pochwalił system gospodarczy i polityczny azjatyckiego kraju. „Chiny ustanowiły bardzo skuteczny system rozwoju gospodarczego i rządowego. Jest on znacznie bardziej wydajny niż w innych krajach” – powiedział.

Według rosyjskiego prezydenta Chiny przestrzegają „zasad sprawiedliwości i podstawowych zasad prawa międzynarodowego”. Zaznaczył, że dokładnie zapoznał się z przedstawionym przez Pekin planem pokojowym dla Ukrainy, Zaznaczył, że dokument będzie omawiany podczas wizyty Xi.

Podkreślił, że „Rosja jest zawsze otwarta na proces rozmów i szanuje chiński plan wobec Ukrainy”.

Ze swojej strony prezydent azjatyckiego giganta nazwał Putina „drogim przyjacielem”, zaznaczając, że jest „szczęśliwy” z ponownej wizyty w eurazjatyckim kraju, podkreślając, że specjalnie wybrał Rosję na swoją pierwszą wizytę państwową po powrocie. 10 marca został wybrany na trzecią kadencję.

Xi podkreślił, że Pekin przywiązuje dużą wagę do rozwoju stosunków między obydwoma krajami, gdyż ma swoją „logikę historyczną”. Podkreślił, że Chiny i Rosja to dwa największe sąsiadujące ze sobą kraje, a także „partnerzy wszechstronnej współpracy strategicznej”, co oznacza, że ​​między obydwoma krajami powinien istnieć „bliski związek”.

„Zawsze traktujecie nas pozytywnie, wspieracie nas, przepraszamy i jesteśmy wam wdzięczni” – powiedział chiński prezydent, dodając, że oba kraje mają „wiele podobnych lub podobnych celów w przyszłych aspiracjach”.

Według Xi, Rosja dokonała ważnych osiągnięć w ostatnich latach. Podkreślił, że w ramach międzynarodowej współpracy strategicznej Pekin i Moskwa powinny „z jednej strony osiągnąć cel, jakim jest zapewnienie sprawiedliwości i równości na świecie, az drugiej – rozwój dobrobytu”. boki. podczas operacji.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *