Prezydent Arce chwali łączność lotniczą między Boliwią a Paragwajem

Prezydent Arce chwali łączność lotniczą między Boliwią a Paragwajem

„Wzmacniamy więzi integracyjne i przyjaźni z siostrzaną Republiką Paragwaju. Dziś zainaugurowaliśmy pierwszy bezpośredni lot komercyjny naszej linii lotniczej (…) z Santa Cruz do Asuncion (…)” – napisał wybitny człowiek jego sieci społecznościowe.

Głowa stanu uznała, że ​​nowa linia, kosztująca około 400 dolarów w jedną stronę, poprawi stosunki handlowe i turystyczne między dwoma siostrzanymi miastami.

Nowa linia została zainaugurowana podczas wydarzenia zorganizowanego na międzynarodowym lotnisku Viru Viru w Santa Cruz przez dyrektora generalnego BoA, Ronalda Casso; Minister Planowania Rozwoju, Sergio Kosikanki; oraz ambasador Paragwaju w Boliwii, Terome Matsuo de Claverol.

Casso wyjaśnił, że za pośrednictwem tej nowej trasy celem BoA jest połączenie z Asuncion „koncentrując i rozprowadzając pasażerów” w terminalu lotniczym Viru Viru.

Dodał, że odtąd „zaoferujemy Asuncion nie tylko możliwość przyjazdu do Boliwii, ale także wykorzystanie Boliwii jako pomostu do Stanów Zjednoczonych i Europy lub komunikacji z Peru”.

W tym kontekście skomentował, że początkowo loty te będą odbywać się trzy razy w tygodniu samolotem Boeing 737-800 mogącym pomieścić do 168 pasażerów.

Z kolei minister Kusikanke podkreślił, że nowe połączenie stanowi szansę na przekształcenie Boliwii w centrum komunikacyjne w Ameryce Południowej i na całym świecie.

„Jesteśmy przekonani, że ta nowa droga zostanie wzmocniona, przede wszystkim w celu zjednoczenia naszych dwóch narodów, ale także w celu wzmocnienia stosunków gospodarczych” – powiedział właściciel.

Po dodaniu Asuncion jako jednego ze swoich miejsc docelowych państwowe BoA dodaje obecnie osiem nowych tras międzynarodowych do Hawany (Kuba) i Caracas (Wenezuela). Lima (Peru), Buenos Aires (Argentyna); Sao Paulo (Brazylia), Madryt (Hiszpania) i Miami (Stany Zjednoczone).

Pierwsze dwie stacje zostaną otwarte pod koniec października 2023 roku.

lam/jpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *