Prezydent Argentyny przejmuje wzmocnioną prezydencję CELAC (+ wideo)

Prezydent Argentyny przejmuje wzmocnioną prezydencję CELAC (+ wideo)

Buenos Aires-. Dziś argentyński prezydent Alberto Fernandez przejął stery Grupy Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC) w celu osiągnięcia większej integracji w ramach coraz bardziej dynamicznego mechanizmu.

Prezydent podziękował Argentynie za jednomyślne uhonorowanie argentyńskiego przywództwa CELAC w 2022 r. i zauważył, że uważa to zaufanie za uznanie, iż jego kraj jest zdolny do nawiązywania dialogu i konsensusu.

Oznacza to również, że podejmuje to wyzwanie „z przekonaniem kogoś, kto wierzy, że wszyscy jesteśmy częścią wielkiego narodu, chociaż wielu dokonałoby niemożliwego, aby tak łatwo nas podzielić i podporządkować”.

W swoim przemówieniu na 22. Spotkaniu Ministrów Spraw Zagranicznych Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów, w Pałacu San Martin w stolicy, Fernandez podkreślił, że kiedy rozpoczął się COVID-19, Ameryka Łacińska i Karaiby były najbardziej nierównym kontynentem na świecie.

Przy tak dużej nierówności demokracja wydaje się pozbawiona treści i cieszy się nią bardziej ci, którzy mają dostęp do centralizacji społecznej, niż ci, którzy żyją na obrzeżach tych samych społeczeństw, jak zauważył podczas swojej prezentacji, w której opowiadał się za tym, aby region nie był tylko wyraz geograficzny Jeden, także polityczny, ekonomiczny, kulturowy i społeczny.

Zagłębiając się w sprawę Selaka, Fernández podkreślił, że ten wielki mechanizm regionalny nie został stworzony po to, by przeciwstawić się komuś, przeciwstawić się żadnej z istniejących instytucji lub ingerować w życie polityczne i gospodarcze jakiegokolwiek kraju.

Prezydent, który również podziękował Meksykowi za pracę wykonaną w 2021 r. na czele Celac, powiedział w bardzo trudnych warunkach z powodu epidemii i kryzysu Covid-19.

Po stwierdzeniu, że społeczeństwo składające się z 33 krajów jest dziś bardziej dynamiczne i silniejsze niż kiedykolwiek, głowa państwa dodała, że ​​jego kraj będzie kontynuował tę wspólną misję i w tym celu proponuje 15 celów, z różnymi celami, takimi jak zdrowie, ekonomia. odbudowa, ryzyko katastrof i bezpieczeństwo żywnościowe .

Z drugiej strony Fernandez Celak podziękował za wsparcie w negocjacjach zadłużenia swojego kraju z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, wyraził zaniepokojenie kwestią zmian klimatycznych oraz podziękował za wsparcie tego stałego forum w dochodzeniu suwerenności Falklandów.

Pod koniec swojego wystąpienia podkreślił, że inkluzja będzie realna tylko wtedy, gdy ból niektórych z nas, jak powiedział, będzie bólem wszystkich i kiedy sukces będzie dzielony wspólnie. Powiedział, że integracja nie ma granic, szukanie konsensusu będzie naszym podstawowym zadaniem, a szacunek będzie naszym przewodnikiem.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *