Prezydent Boliwii dziękuje lekarzom w odpowiedzi na COVID-19 – Prensa Latina

Prezydent Boliwii dziękuje lekarzom w odpowiedzi na COVID-19 - Prensa Latina

Przyspieszamy ten proces z korzyścią dla obywateli, ponieważ podkreślił pracowników służby zdrowia za ich poświęcenie i pracę.

W takim przypadku firma Arce zaleciła kontynuowanie środków zapobiegawczych, aby uniknąć dalszych przypadków SARS-CoV-2, który powoduje chorobę; Oprócz przebywania w ośrodkach zdrowia, gdy potrzebna jest druga dawka szczepionki.

Podkreślił: „Przyjechaliśmy zobaczyć, jak się sprawy mają, a pacjenci są zadowoleni z tego, co się dzieje i zachęcam, aby nie zapominali o powrocie w wyznaczonych terminach, ale nadal muszą o siebie dbać i nigdy nie opuszczać Uwaga.” .

Arce zażądał, aby ten dom dla absolwentów nadal służył mieszkańcom El Alto, przede wszystkim w zapewnianiu zdrowia mieszkańców, co, jak powiedział, nie może być towarem.

Ten andyjski kraj i Amazon jednocześnie zainstalowały osiem punktów testowych między La Paz i El Alto, na które przybywają setki dorosłych w wieku powyżej 60 lat, aby otrzymać pierwszą dawkę szczepionki.

Ośrodki otwarte przez pięć dni rozpoczęły w ubiegły wtorek od 800 zastrzyków dziennie i mają nadzieję, że łącznie zaszczepią około 6400 obywateli każdego dnia.

Według ministra zdrowia Jasona Ozy, plan nabiera rozpędu dzięki 92 000 dawek leku opracowanych przez BioNTech i Pfizer (Niemcy – USA).

Do tego dochodzi partia 200 000 dawek rosyjskiej szczepionki Sputnik V, również wydanej przez rząd i która zgodnie z harmonogramem w najbliższych dniach trafi do kraju.

Z oficjalnych raportów wynika, że ​​do tej pory 547 471 lekarzy i pielęgniarek oraz osoby z utajoną chorobą otrzymało pierwszy zastrzyk Sputnika lub chińskiego Sinopharmu, a 214 tys. 573 otrzymało drugi zastrzyk.

Ga / cynk

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *