Prezydent Boliwii na Kubie przekaże darowiznę przed szczytem ALBA

presidente-de-bolivia-en-cuba-con-donativo-previo-a-cumbre-del-alba

HAWANA, 13 GRUDNIA (PRINSA LATINA) Dzięki darowiźnie lekarstw i żywności, Prezydent Wielonarodowego Państwa Boliwii, Luis Arce, przybył dziś na Kubę, który we wtorek weźmie udział w XX Szczycie ALBA-TCP w Hawanie.

Na międzynarodowym lotnisku Jose Martí powitano szefa państwa i szefa szkolnictwa wyższego karaibskiej wyspy Jose Ramona Saporido oraz pierwszą wiceminister handlu zagranicznego i inwestycji zagranicznych Kuby Ana Teresitę Gonzalez.

Gonzalez podziękował w imieniu partii i rządu Antyli za przekazanie 20 ton leków, środków medycznych i żywności w trakcie epidemii Covid-19, która „dotyka wszystkie kraje bez względu na ich poziom rozwoju”.

Kuba stoi również w obliczu zaostrzenia embarga gospodarczego, handlowego i finansowego nałożonego przez Stany Zjednoczone, które co roku potępia społeczność międzynarodową i jest główną przeszkodą w rozwoju naszej gospodarki.

Odniósł się również do pierwszej darowizny, jaką Antyle otrzymały od Boliwii w lipcu, dwóch aktów współpracy i solidarności, które ratyfikują przyjazne stosunki między oboma krajami.

Nalegał również, aby Boliwijczycy przezwyciężyli destabilizujące próby łamania porządku konstytucyjnego i wierzył, że relacje między państwami zostaną „wzmocnione”.

Ten XX Szczyt Boliwariańskiego Sojuszu na rzecz Narodów Ameryki Łacińskiej – Ludowy Traktat o Handlu stawia przed krajami członkowskimi wyzwania w obliczu niesprawiedliwego i nierównego globalnego systemu gospodarczego oraz obecności sił, które negatywnie wpływają na pragnienia niepodległej Ameryki Łacińskiej . I zintegrowany kryzys środowiskowy, twierdzi Josefina Vidal, wiceminister spraw zagranicznych Kuby.

Wśród tematów wtorkowego wydarzenia są integracja, solidarność i porozumienie polityczne, posunięcia na okres 2022 oraz strategie przeciwdziałania ingerencji w sprawy wewnętrzne krajów bloku.

msm / duży

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.