Prezydent Boliwii określa ten kraj jako punkt odniesienia dla demokracji w sytuacji pandemii podczas wyborów regionalnych

Prezydent Boliwii określa ten kraj jako punkt odniesienia dla demokracji w sytuacji pandemii podczas wyborów regionalnych

Prezydent Boliwii Louis Ars w niedzielę uznał swój naród za wzorzec demokracji w przypadku wybuchu epidemii i wezwał uczestników wyborów, aby nie lekceważyli ich ostrożności przed COVID-19.

W komunikacie na portalu społecznościowym Twitter Prezydent podkreślił osiągnięcie drugiej rundy spółek lokalnych w kraju, w której cztery departamenty wybiorą swoich gubernatorów, co zaapelował o wypełnienie obywatelskiego obowiązku, podchodząc do stołów z bezpieczeństwem biologicznym wszystkich. środki.

Partia Demokratyczna mieszka w Pando, Chuquisaca, History i Labaz, co po raz kolejny pokazuje, że w sondażach osiąga się krajową stabilność polityczną, a nie zamachy stanu, jak to miało miejsce rok i pięć miesięcy temu. Boliwia, cytując Prensa Latina.

Pokazujemy światu, że nasz system demokratyczny jest godny zaufania, a przede wszystkim dzięki poparciu ludzi, pomimo oszukańczych syren wypuszczanych przez przeciwników od czasu zwycięstwa Evo Moralesa w 2005 roku, gdzie nie ma prawdziwych argumentów ani polityki, która niszczy ludzi . Media dodane w miłości.

Zaznaczył jednak, że niepokój w tych wyborach po raz kolejny budzi obecność Organizacji Państw Amerykańskich (OAS), która od 2019 roku nie ma wiarygodności obserwatora w dniu wyborów.

W tym przypadku głównym orędownikiem jest Ruch W stronę Socjalizmu (MAS), ponieważ uczestniczy w czterech regionach i ma potencjał do zdobycia zwycięstw, dając mu możliwość uzyskania na swoją korzyść siedmiu z dziewięciu prowincji. Gazeta podkreśliła.

W wypowiedziach Louisa Arsa, powołując się na Telesura, Prezydent potwierdził, że nie będzie uczestniczył w wydarzeniach, w których obecna była Organizacja Państw Amerykańskich, odmawiając roli, jaką ta organizacja odegrała w przewrocie w listopadzie 2019 r. wybór. Z tego powodu Prezydent nie uczestniczy w ceremonii otwarcia.

Zdecydowanie krytykujemy rolę, jaką odegrała Organizacja Państw Amerykańskich w przewrocie z listopada 2019 r. I tak długo, jak utrzymuje ona w regionie taką pozycję, krytykowaną nie tylko przez Prezydenta Boliwii, ale także przez wielu Prezydentów Republiki. Boliwia. Dlatego nie tylko w regionie krytykujemy kierownictwo pana Almagro i nie będziemy uczestniczyć w żadnym spotkaniu, na którym obecna jest Organizacja Państw Amerykańskich, powiedział Arce, zacytował Telesur.

Najwyższy Trybunał Wyborczy (TSE) zezwolił na niedzielę 2,7 miliona wyborców, którzy zdecydują o administracji La Paz między Santos Quispe (Jalala) a Franklinem Floresem (MAS) oraz w Pando między Miguelem Becerą (MAS) a Regisem Richterem (MTS). PL.
z drugiej strony; W Chuquisaca Damián Condori (CST) i Juan Carlos León (MAS) nadal rywalizują z władcą, a także w Tarija Óscar Montes (Unidos) i Alvaro Ruiz (MAS).

Członek TSE Francisco Vargas poinformował, że zarówno okręgowe sądy wyborcze w tych czterech okręgach, jak i Kolegium Elektorów przeniosą liczenie głosów na żywo do drugiej tury wyborczej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *