Prezydent Boliwii określa ten kraj jako punkt odniesienia dla demokracji w sytuacji pandemii podczas wyborów regionalnych

Prezydent Boliwii określa ten kraj jako punkt odniesienia dla demokracji w sytuacji pandemii podczas wyborów regionalnych

Prezydent Boliwii Louis Ars w niedzielę uznał swój naród za wzorzec demokracji w przypadku wybuchu epidemii i wezwał uczestników wyborów, aby nie lekceważyli ich ostrożności przed COVID-19.

W komunikacie na portalu społecznościowym Twitter Prezydent podkreślił osiągnięcie drugiej rundy spółek lokalnych w kraju, w której cztery departamenty wybiorą swoich gubernatorów, co zaapelował o wypełnienie obywatelskiego obowiązku, podchodząc do stołów z bezpieczeństwem biologicznym wszystkich. środki.

Partia Demokratyczna mieszka w Pando, Chuquisaca, History i Labaz, co po raz kolejny pokazuje, że w sondażach osiąga się krajową stabilność polityczną, a nie zamachy stanu, jak to miało miejsce rok i pięć miesięcy temu. Boliwia, cytując Prensa Latina.

Pokazujemy światu, że nasz system demokratyczny jest godny zaufania, a przede wszystkim dzięki poparciu ludzi, pomimo oszukańczych syren wypuszczanych przez przeciwników od czasu zwycięstwa Evo Moralesa w 2005 roku, gdzie nie ma prawdziwych argumentów ani polityki, która niszczy ludzi . Media dodane w miłości.

Zaznaczył jednak, że niepokój w tych wyborach po raz kolejny budzi obecność Organizacji Państw Amerykańskich (OAS), która od 2019 roku nie ma wiarygodności obserwatora w dniu wyborów.

W tym przypadku głównym orędownikiem jest Ruch W stronę Socjalizmu (MAS), ponieważ uczestniczy w czterech regionach i ma potencjał do zdobycia zwycięstw, dając mu możliwość uzyskania na swoją korzyść siedmiu z dziewięciu prowincji. Gazeta podkreśliła.

W wypowiedziach Louisa Arsa, powołując się na Telesura, Prezydent potwierdził, że nie będzie uczestniczył w wydarzeniach, w których obecna była Organizacja Państw Amerykańskich, odmawiając roli, jaką ta organizacja odegrała w przewrocie w listopadzie 2019 r. wybór. Z tego powodu Prezydent nie uczestniczy w ceremonii otwarcia.

Zdecydowanie krytykujemy rolę, jaką odegrała Organizacja Państw Amerykańskich w przewrocie z listopada 2019 r. I tak długo, jak utrzymuje ona w regionie taką pozycję, krytykowaną nie tylko przez Prezydenta Boliwii, ale także przez wielu Prezydentów Republiki. Boliwia. Dlatego nie tylko w regionie krytykujemy kierownictwo pana Almagro i nie będziemy uczestniczyć w żadnym spotkaniu, na którym obecna jest Organizacja Państw Amerykańskich, powiedział Arce, zacytował Telesur.

Najwyższy Trybunał Wyborczy (TSE) zezwolił na niedzielę 2,7 miliona wyborców, którzy zdecydują o administracji La Paz między Santos Quispe (Jalala) a Franklinem Floresem (MAS) oraz w Pando między Miguelem Becerą (MAS) a Regisem Richterem (MTS). PL.
z drugiej strony; W Chuquisaca Damián Condori (CST) i Juan Carlos León (MAS) nadal rywalizują z władcą, a także w Tarija Óscar Montes (Unidos) i Alvaro Ruiz (MAS).

Członek TSE Francisco Vargas poinformował, że zarówno okręgowe sądy wyborcze w tych czterech okręgach, jak i Kolegium Elektorów przeniosą liczenie głosów na żywo do drugiej tury wyborczej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *