Prezydent Boliwii powiedział, że siły zbrojne będą chronić lit

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

„Wróciły już do niej oczy obcych mocarstw (zasoby strategiczne). Obejmując stanowisko nowego naczelnego dowództwa wojskowego, Ars podkreślił, że siły zbrojne mają obowiązek i muszą monitorować nasze zasoby naturalne, aż do marzenia o produkcji litu z suwerenność staje się rzeczywistością.

Urzędnik podkreślił, że ten górski kraj zbliża się do momentu, w którym lit odgrywa równie ważną rolę, co dziś węglowodory.

Miał na myśli, że wraz z produkcją tego metalu Boliwia zostanie włączona na światowy rynek na nowych warunkach z korzyścią dla naszego narodu.

W 2008 r. państwo wielonarodowe rozpoczęło badania i rozwój w solankach i przeszło na produkcję związków o wysokiej wartości dodanej.

Według władz, aktualnym celem jest osiągnięcie wartości dodanej w produkcji i produkcji baterii litowych, na które istnieje duże zapotrzebowanie w skali globalnej.

Boliwijskie Złoże Litu (YLB) prowadzi obecnie negocjacje z sześcioma międzynarodowymi firmami w sprawie rozszerzenia procesu przemysłowego i realizacji bezpośredniego wydobycia litu (DLE).

Liderzy tego sektora zwracają uwagę, że najlepszą opcją dla Boliwii jest EDL, ponieważ pozwala „ulepszyć i ulepszyć produkcję w różnych aspektach, czy to w poziomie środowiska, czy w odzysku”.

Dodają, że dzięki tej technologii i nowemu zakładowi przemysłowemu kraj będzie promował produkcję węglanu litu i pozyska 40 tys. ton tego produktu w 2025 roku.

Źródła w Ministerstwie Węglowodorów i Energii podały, że oprócz przemysłowej instalacji węglanu litu rząd planuje budowę dwóch elektrowni o mocy 25 000 ton każda.

Przemawiając niedawno na 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, Arcey zwrócił uwagę na to, co „Dowódca Dowództwa Południowego Stanów Zjednoczonych powiedział dwa miesiące temu” na ten temat.

Przy tej okazji generał Laura Richardson stwierdziła, że ​​„tak zwany trójkąt litowy, znaleziony w Ameryce Południowej, składający się z Boliwii, Argentyny i Chile, znajduje się w zasięgu wzroku Stanów Zjednoczonych”.

Rzecznik prezydenta Jorge Richter powiedział, że dowódca wojskowy wyraził „zaniepokojenie tym, co Chiny robią” na kontynencie, co jest dowodem na geopolityczny i geoekonomiczny spór.

W związku z tym należy zauważyć, że prawicowy rząd w Boliwii ułatwia logikę prywatyzacji i skieruje lit w kierunku gospodarki Ameryki Północnej.

rgh / jpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *