Prezydent Boliwii przybywa na Kubę, aby wziąć udział w XX szczycie ALBA-TCP

Prezydent Boliwii przybywa na Kubę, aby wziąć udział w XX szczycie ALBA-TCP

Hawana, 14 grudnia (ACN) Luis Ars, prezydent Wielonarodowego Państwa Boliwii, przybył dziś do tej stolicy na czele delegacji, aby wziąć udział w 20. Szczycie Boliwariańskiego Sojuszu na rzecz Ludów Ameryki – Peoples Trade Treaty (ALBA). -TCP), która we wtorek będzie obchodzić siedemnastą rocznicę swojej konstytucji.

Prezydenta powitał na międzynarodowym lotnisku Jose Martí Jose Ramon Saporido Lodi, minister szkolnictwa wyższego Kuby oraz wiceminister handlu zagranicznego i inwestycji zagranicznych Ana Teresita Gonzalez.

Arce przekazał darowiznę na rzecz Kubańczyków, aby wesprzeć reakcję narodu karaibskiego na pandemię COVID-19, drugą w swoim rodzaju.

Boliwia dołączyła do koalicji w kwietniu 2006 roku i obecnie przewodniczy Radzie Ruchów Społecznych.

Analiza i przyjęcie planu działania na wypadek pandemii COVID-19 to jeden z tematów, które będą omawiane przez przywódców delegacji uczestniczących we wtorek na XX Szczycie Boliwariańskiego Sojuszu na rzecz Ludów Ameryki – Peoples Trade Treaty, który spotka się we wtorek w Hawanie.

Od zeszłej niedzieli przedstawiciele państw członkowskich tego mechanizmu porozumienia politycznego zaczęli przyjeżdżać do Hawany z zamiarem uczestniczenia w dyskusjach związanych z wydarzeniem, w którego agendzie znajduje się również analiza sytuacji w regionie i zacieśnianie współpracy gospodarczej .

Założona 14 grudnia 2004 r. ALBA-TCP składa się obecnie z Wenezueli, Kuby, Boliwii, Nikaragui, Dominiki, Antigui i Barbudy, Saint Vincent i Grenadyn, Saint Lucia, Saint Kitts i Nevis oraz Grenady.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.