Prezydent Boliwii zapowiada drugi tom książki na wystawie (+ foto)

Prezydent Boliwii zapowiada drugi tom książki na wystawie (+ foto)

Arce podkreślił, że ta druga część będzie dotyczyła etapu uprzemysłowienia z zastąpieniem importu społeczno-ekonomicznym modelem społeczeństwa produkcyjnego (Mescp).

Myślę, że ten związek między uprawianiem nauki, prowadzeniem badań naukowych, ale mający przynieść korzyści mężczyznom i kobietom w Boliwii, jest tym, co zawsze znajdziesz u Luisa Arce w tej i następnych książkach, ponieważ wciąż mamy tak wiele do napisania dla gospodarka narodowa.

Opisał, że zapowiadany tekst odnosi się także do tego, jak stawić czoła pandemii Covid-19 i post-pandemii, złożonościami, z jakimi boryka się obecnie planeta, oraz strukturalnymi przemianami systemu kapitalistycznego.

Urzędnik wyjaśnił, że wydanie tej książki wiązało się z „gigantycznym przedsięwzięciem i głębokim zakwestionowaniem paradygmatu” oraz że było to możliwe dzięki wsparciu Fondo de Cultura Económica de México (FCEM), które podziękowało mu za obecność na różnych wystawach.

Podkreśla rozdział, w którym zagłębia się w to, jak zaczął w „bardziej dojrzały sposób” w połowie 1999 roku, aby wyobrazić sobie, czym Mescp jest dzisiaj.

I spodziewał się: „Nasz postęp i to, co udało nam się zrobić, jest w tekście, a moja kolej nie tylko na teoretyzowanie, ale moja kolej na przetłumaczenie drugiego tomu modelu ekonomicznego w tej administracji”.

Urzędnik podziękował również za komentarze Gregorio Vidala, akredytowanego profesora badawczego na Wydziale Ekonomii Autonomicznego Uniwersytetu Metropolitana Iztapalapa w Meksyku.

Dzieło zostało zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Książki w La Paz przed ministrami, urzędnikami państwowymi, przedstawicielami akredytowanego korpusu dyplomatycznego i setkami osób, które przez ponad godzinę ustawiały się w kolejce do podpisania tekstu wydanego przez krajową redakcję.

Przemawiając przed wypełnioną po brzegi widownią, podczas gdy kilku innych czekało na zewnątrz ze względu na brak miejsc w salach, Arce wyjaśnił, że Mescp, działający w Boliwii od 2006 roku, został zaprojektowany przez lokalnych profesjonalistów.

„To nie jest recepta narzucona przez organizacje zewnętrzne, jak to miało miejsce w neoliberalnej przeszłości” – powiedział.

Ukończył ekonomię na Universidad Mayor de San Andrés z tytułem magistra w Warwick w Wielkiej Brytanii. W latach 2006-2019 pracował na czele Ministerstwa Gospodarki i Finansów Publicznych regionu Highland Country iz tego stanowiska był jednym z głównych promotorów Mescp.

rgh/jpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *