Prezydent Chile chwali pracę Partii Komunistycznej (+ zdjęcie)

Prezydent Chile chwali pracę Partii Komunistycznej (+ zdjęcie)

Uczestnicząc w otwarciu tradycyjnego festiwalu przytulania, gubernator nawiązał do kariery historycznych przywódców tej grupy, m.in. Luisa Emilio Recabarrena, Teresy Flores i Luisa Corvalána.

Nawiązał także do Victora Díaza, lidera Unitarnego Centrum Robotniczego i Fernando Ortiza, pracownika naukowo-dydaktycznego Instytutu Pedagogicznego Uniwersytetu Chile, którzy zostali zamordowani przez dyktaturę Augusto Pinocheta (1973-1990).

Tylko będąc razem będziemy silniejsi w budowaniu bardziej sprawiedliwego i godnego narodu – powiedział, dodając: „Tu, w Parky O'Higgins, można oddychać historią bardzo złożonej partii, pełnej zmagań ludzi”.

Prezydent złożył także hołd krewnym i bliskim wszystkich zaginionych więźniów i ofiar prześladowań politycznych oraz podkreślił, że obowiązek ich poszukiwania nie jest obowiązkiem ich bliskich, ale obowiązkiem państwa chilijskiego.

Buric pochwalił zmarłego przewodniczącego Komunistycznej Partii Chin Guillermo Telliera, od którego podkreślił, że otrzymał cenne lekcje, jak utrzymać pozytywne nastawienie pomimo trudności i osiągnąć karierę transformacyjną.

Prezydent nawiązał także do dwóch kolejnych porażek sił postępowych, pierwszej w referendum 4 września 2022 r. i drugiej w wyborach do Rady Konstytucyjnej 7 maja ubiegłego roku.

Zdaniem Prezydenta oba wydarzenia pozostawiły dwie ważne lekcje: pierwsza dotyczy tego, że jedność sił postępowych i lewicowych jest warunkiem koniecznym postępu, a druga polega na tym, aby nie tracić z oczu namacalnych potrzeb narodu.

„Jestem pewien, że Chilijska Partia Komunistyczna pozostanie, jak zawsze w swojej historii, lojalnym współpracownikiem w szlachetnym i trudnym zadaniu rządzenia” – powiedział chilijski prezydent na zakończenie swojego przemówienia.

samochód/im

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *