Prezydent Ekwadoru bierze udział w Ibero-American Business Meeting

Prezydent Ekwadoru bierze udział w Ibero-American Business Meeting

Santo Domingo, 24 marca (Prensa Latina) Prezydent Ekwadoru Guillermo Lasso wziął dziś udział w spotkaniu roboczym w Republice Dominikany, które odbyło się w ramach 28. Szczytu Szefów Państw i Rządów Iberoamerykanów.

Tam prezydent Ekwadoru zwrócił uwagę na pracę, jaką jego rząd wykonuje z sektorem biznesowym, aby tworzyć miejsca pracy i pobudzać inwestycje.

Ze swojej strony minister spraw zagranicznych Ekwadoru Juan Carlos Holguín wziął udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych przed spotkaniem szefów państw i/lub rządów.

W imieniu narodu andyjskiego Holguín podkreślił prace i działania podjęte w celu przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych, zmniejszenia przepaści cyfrowej, zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego i ożywienia gospodarki w regionie iberoamerykańskim.

Łączy nas wspólna historia, kultura i wizje, ale najważniejszym dziedzictwem jest współpraca między rówieśnikami i solidarność między narodami, którą musimy pogłębiać teraz i jutro – powiedział szef dyplomacji.

Minister odniósł się również do konieczności skoordynowanych działań w walce z korupcją i zaapelował do wszystkich o podjęcie tego zadania bez wpływu na czynniki ideologiczne czy przynależność polityczną.

Komentarze pojawiają się, gdy opozycja w Ekwadorze przyspiesza proces oskarżenia prezydenta Laso za rzekome ukrywanie faktów dotyczących korupcji w spółkach publicznych i powiązań z handlem narkotykami.

Dziś wieczorem szef ekwadorskiej władzy wykonawczej weźmie udział w otwarciu szczytu iberoamerykańskiego, a jutro będzie obecny na posiedzeniu gubernatorów, gdzie obejmie tymczasową prezydencję mechanizmu porozumienia politycznego.

Ponadto w sobotę Laso odbędzie dwustronne spotkanie ze swoim urugwajskim odpowiednikiem Luisem Lacalle.

oda/śr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *