Prezydent Ekwadoru odpowie na pytanie dotyczące dokumentów Pandory – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Departament potwierdził w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, że przed wszczęciem wstępnego śledztwa w sprawie domniemanego przestępstwa oszustwa podatkowego wybitna postać szanuje działania wszystkich organów sądowych w kraju.

Następnie podkreślił, że Lasso „odpowie zainteresowanym władzom, aby potwierdzić zgodność z prawem i przejrzystość we wszystkich swoich działaniach, tak jak robił to przy poprzednich okazjach”.

Wreszcie tekst stwierdza, że ​​głowa państwa będzie kontynuować swoją pracę, aby zaspokoić potrzeby Ekwadorczyków, takie jak bezpieczeństwo i generowanie możliwości.

Oświadczenie prezydencji pojawiło się kilka godzin po tym, jak prokuratura ogłosiła wstępne śledztwo, proces, który potrwa co najmniej rok.

Śledztwo jest odpowiedzią na skargę złożoną przez byłego kandydata na prezydenta Yako Pereza, w wyniku badania Pandora Papers, opublikowanego przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych na początku tego miesiąca.

Według raportu, na liście obecności firm i funduszy w krajach uznawanych za raje podatkowe pojawia się kilka światowych postaci, m.in. z sektora politycznego i kulturalnego.

Badanie pokazuje, że Guillermo Laso miał co najmniej 14 spółek offshore, głównie w Panamie, z których 11 rozwiązał w 2017 roku, zanim kandydował na prezydenta, co zostało ratyfikowane przez prezydenta.

Jeśli chodzi o pozostałe trzy, upiera się, że nie ma z nimi nic wspólnego, oprócz potwierdzenia swojego obowiązku płacenia podatków zgodnie z postanowieniami.

Gdy proces dopiero się rozpoczyna, biuro prokuratora generalnego zdecyduje, czy istnieją wystarczające elementy do wydania wyroku skazującego.

Przestępstwo oszustwa podatkowego polega na symulowaniu, ukrywaniu, pomijaniu, fałszowaniu lub wprowadzaniu w błąd w celu zaprzestania płacenia całości lub części należnych składek, na własny użytek lub na rzecz osoby trzeciej.

W takich przypadkach kara może wynosić od jednego do pięciu lat więzienia.

mim / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *