Prezydent Ekwadoru podejmuje decyzję o odwołaniu Sekretariatu Bezpieczeństwa

Prezydent Ekwadoru podejmuje decyzję o odwołaniu Sekretariatu Bezpieczeństwa

Prezydent w oświadczeniu wydanym we wtorek wieczorem wyjaśnił, że powołanie Wonga, który pełni funkcję Ministra Administracji Publicznej, ma konkretnie na celu wyeliminowanie w 2022 roku organu utworzonego przez ówczesnego gubernatora Guillermo Lasso.

Instytucja, zdaniem władzy wykonawczej, „nie osiągnęła wyników, jakich potrzebował kraj”.

Rząd stwierdził, że środek ten umożliwi strategiczne skierowanie zasobów na wzmocnienie egzekwowania prawa i wszystkich instytucji już odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa obywateli i bezpieczeństwa narodowego.

Wyjaśnił, że obowiązki, którymi zarządza ten sekretariat, zostaną przekazane właściwym ministerstwom.

Organizacja ta, założona przez Lasso, była powiązana z Prezydencją Republiki, a jej misją było opracowywanie polityk publicznych, kompleksowe planowanie i koordynacja pomiędzy organizacjami odpowiedzialnymi za sektor w celu powstrzymania fali przemocy.

Jednak Ekwador uznał rok 2023 za najbardziej niepewny kraj w Ameryce Łacińskiej i jest to główna obawa obywateli, którzy domagają się od szefa władzy wykonawczej podjęcia konkretnych i pilnych działań.

Podczas swojej kampanii wyborczej Noboa wprowadził tzw. Plan Feniksa, mający na celu powstrzymanie przemocy.

We wtorkowych wywiadach z lokalnymi mediami minister Palencia podkreślał, że strategia ta jest już wdrażana w kraju i wskazuje na spadek wskaźników przemocy.

Jednak ich twierdzenia, że ​​plan jest już realizowany, a nagłówki gazet informują o czynach przestępczych.

JHA/AFR

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *