Prezydent Francji potwierdza, że ​​będzie współpracował z nowym szefem państwa Peru Pedro Castillo

Presidente de Francia asegura que colaborará con el nuevo jefe de Estado peruano, Pedro Castillo

Prezydent Francji Emmanuel Macron pogratulował nowemu prezydentowi Peru Pedro Castillo i wyraził zamiar dalszej współpracy z rządem tego południowoamerykańskiego kraju.

Według agencji Andyjskiej, za pośrednictwem konta ambasady Francji w Peru na Twitterze wydano oświadczenie z wypowiedziami francuskiego prezydenta.

Potwierdzono przesłanie ambasady: „Prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron gratuluje Jego Ekscelencji Panu Jose Pedro Castillo, Prezydentowi-elektowi Republiki Peru i życzy mu powodzenia w wykonywaniu jego przyszłych obowiązków”. Francja w Peru.

„Twoje zwycięstwo odzwierciedla zaufanie pokładane w tobie przez większość twoich obywateli, którzy demokratycznie wypowiadali się za twoim projektem, w czasie, gdy Peru przygotowuje się do obchodów dwusetnej rocznicy swojej niepodległości” – dodał francuski prezydent.

Na koniec Macron podkreślił, że Francja i Peru wspólnie negocjowały paryskie porozumienie klimatyczne i dzielą starą przyjaźń dzięki pierwszorzędnym więziom kulturowym, naukowym i technologicznym.

Macron zakończył swoje przemówienie mówiąc: „Jestem zadowolony z perspektyw dalszej współpracy między naszymi dwoma krajami z wami”.

Zobacz też: Pedro Castillo, człowiek spoza „układu”, który stanie przed wyzwaniem rządzenia podzielonym Peru

W piątek, 23 lipca, prezydent-elekt Pedro Castillo i pierwszy wiceprezydent-elekt peruwiańskiej partii politycznej Liber, Dina Bolwart, otrzymają listy uwierzytelniające od Narodowej Komisji Arbitrażowej ds. Wyborów (JNE), poinformowały źródła El Comercio.

W zeszły poniedziałek prezes JNE, Jorge Salas Arenas, ogłosił Castillo jako następną głowę państwa.


Strona internetowa agencji Anadolu zawiera tylko część wiadomości prezentowanych subskrybentom w systemie AA News Broadcasting System (HAS) oraz w skrócie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *