Prezydent Hondurasu podkreśla osiągnięcia 10 miesięcy swojej administracji

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

TEGUCIGALPA, 28 LISTOPADA (PRENSA LATENA) Prezydent Hondurasu Xiomara Castro podkreśliła dziś osiągnięcia swojej administracji w ciągu pierwszych 10 miesięcy jej rządów, która jest zaangażowana w odbudowę kraju.

Podczas ceremonii upamiętniającej pierwszy rok historycznego zwycięstwa wyborczego (2021) głowa państwa zaznaczyła, że ​​jej administracja pokonuje „wszystkie neoliberalne polityki, które tak bardzo szkodzą krajowi”.

„Chcę poinformować mieszkańców Hondurasu (…), że 27 stycznia, kiedy będę obchodzić rocznicę sprawowania rządów, do tego dnia przedstawię moje przesłanie, w jaki sposób pokonam model neoliberalny i jego sojuszników oraz jak pokona wyzysk, korupcję i biedę”.

W swoim przemówieniu pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Hondurasu nawiązała także do programu sieci solidarności realizowanego przez władzę wykonawczą w celu walki z ubóstwem w tym środkowoamerykańskim kraju.

W tym sensie Prezydent poinformował, że wspomniany program społeczny ma charakter kompleksowy i jest realizowany dla dobra tysięcy Hondurasów bez różnic politycznych czy religijnych.

Powiedział: „Obecni tutaj wiecie, że kiedy poszli przeprowadzić spis ludności, nie skonsultowano się z nimi ani nie zapytano ich o żadną partię polityczną lub religię, do której należą, ponieważ w biedzie nie ma kolorytu politycznego”.

Castro podkreślił, że zobowiązaniem tych, którzy rządzą krajem, musi być walka o wykorzenienie skrajnego ubóstwa i zaprowadzenie sprawiedliwości, zwłaszcza w społeczeństwach, w których są dzisiaj identyfikowani.

„Moim zobowiązaniem jest zniesienie zasłony korupcji i nierówności, które panowały przez ostatnie 12 lat, które zniszczyły instytucje i zdemontowały państwo” – powiedział.

Z drugiej strony odniósł się do sytuacji bezpieczeństwa i przypomniał spotkanie z Komendą Główną Policji w zeszłym tygodniu w celu wypracowania strategii walki z wyłudzeniami.

W związku z tym dał jasno do zrozumienia, że ​​jego rząd przygotowuje listę, która ma zostać przesłana w tym tygodniu na Krajową Konferencję i określić dzielnice i dzielnice, które zostaną ogłoszone w stanie wyjątkowym w celu zwalczania gangów (gangów), handlu narkotykami i przestępczość zorganizowana, która działa. w kraju.

oda/ybv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.