Prezydent Kolumbii proponuje ustalenie wspólnej agendy dla Ameryki Łacińskiej

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Podczas wiążącego dialogu regionalnego, który odbył się w Turbo, w regionie Uraba, zauważył, że w pobliżu odnotowano exodus migrantów starających się przekroczyć rzekę Darien, aby dotrzeć do Stanów Zjednoczonych.

Stąd, gdzie ten exodus miał miejsce, powiedział szef państwa, wzywam wszystkie rządy latynoamerykańskie do ustalenia wspólnego programu obrony Ameryki Łacińskiej przed nadchodzącym globalnym kryzysem.

„Gospodarka krajów Ameryki Łacińskiej pustoszeje, a Ameryka Łacińska jest plądrowana. Wszystkie nasze monety się zapadają”.

Podkreślił, że światowy kryzys gospodarczy grozi i cierpi z głodu 800 milionów ludzi na całym świecie i kilkadziesiąt milionów w Kolumbii.

Podkreślił, że grozi nam stagnacja gospodarcza, grozi nam wysokie oprocentowanie, które amerykańska Rezerwa Federalna wystawia na jej gospodarkę i zabiera tam kapitał z krajów Ameryki Południowej, pozostawiając nas pustymi.

Zauważył, że z Uraba, po obu stronach Darién Gap, na granicy Kolumbii i Panamy, nieprzyjaznego regionu, przeszło w zeszłym roku 150 000 ludzi, w tym Kolumbijczyków, Haitańczyków, Wenezuelczyków i mieszkańców Ameryki Południowej.

Twierdził, że „ta ściana natury, przecinana przez tysiące ludzi, spowodowała katastrofy i smutek w tym masowym exodusie mieszkańców Ameryki Południowej próbujących za wszelką cenę udać się na północ”.

W tej sytuacji, dodał, „nowy rodzaj niewolników gwałci kobiety, morduje i przemyca ludzi ze wszystkich narodów naszego kontynentu, wykorzystując ich, wykorzystując ich, po prostu dla ich marzenia o lepszym życiu, ponieważ nie mogą. ” Lepiej żyć na ich ziemi”.

Ostrzegł, że imigranci „wierzą, że czeka ich sen i opuszczają nasz kraj w jednej z największych ludzkich katastrof we współczesnej historii”.

Ci imigranci są odrzucani w Stanach Zjednoczonych. Ten kraj, który ich nie chce, musi zrozumieć, że aby powstrzymać ten masowy exodus, który się tutaj dzieje, musimy zapewnić naszym narodom większy dobrobyt. Jej własna polityka, biorąc pod uwagę wielkość jej gospodarki, może zniszczyć gospodarki Ameryki Łacińskiej, ale może też im pomóc”.

Jego zdaniem nadszedł czas, aby pomóc Ameryce Południowej, Ameryce Łacińskiej i Karaibom jako całości, echa zimnej wojny się skończyły, są wspólne problemy, z którymi trzeba się zmierzyć i że „wspólna agenda powinna być priorytetem kolumbijskiej Ministerstwo Spraw Zagranicznych w czasie burzy”.

rgh / otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *