Prezydent Kostaryki przeprowadza inspekcję obszaru dotkniętego burzą (+ zdjęcia) – Prensa Latina

Prezydent Kostaryki przeprowadza inspekcję obszaru dotkniętego burzą (+ zdjęcia) - Prensa Latina

Alvarado napisał w swoich aktach osobistych i kontach osobistych w sieciach społecznościowych, że po odwiedzeniu obszarów dotkniętych deszczem osiągnął równowagę z zespołem rządowym obecnym w różnych dotkniętych miejscach.

Cenimy wyniki wizyt, ustalamy priorytety i widzimy dalsze kroki, które należy podjąć wraz z Krajowym Komitetem ds. Sytuacji Kryzysowych (CNE), aby zaradzić szkodom, powiedział, podkreślając, że nadal ciężko pracują, aby pomóc wszystkim dotkniętym ludziom i społecznościom. .


Od czwartku do soboty niedawne ulewne deszcze związane z burzą dotknęły głównie Karaiby i północny region kraju, z początkowym wynikiem dwóch zabitych i dwóch zaginionych, a także znacznym fizycznym uszkodzeniem domów i infrastruktury z powodu powodzi . od rzek i osuwisk.

Prezes CNE Alexandre Solis ogłosił, że w środę zostanie uruchomione ważne przejście przez rzekę La Estrela, łączące Limón z Talamanca i gdzie Ministerstwo Robót Publicznych i Transportu zainstaluje modułowy most.

„Ważne jest, aby pamiętać, że już pracują nad pierwszymi środkami oddziaływania, które skoncentrują się na tamach, przejściach drogowych i kanałach” – powiedział Solis.

Podczas swojej wycieczki po Limone, Alvarado zauważył uszkodzenie mostu kolejowego Atalanta, zniszczonego przez materiały rysunkowe z rzeki Estrella, a także w szkole La Colonia w dolinie La Estrela.

Podczas wizyty w schronisku w Talamanca szef Teko powiedział 170 ewakuowanym, że „jesteśmy tutaj, aby pomóc wszystkim, którzy zostali dotknięci katastrofą”. Wyszliśmy z tego razem.

Pierwsza dama Claudia Duples, która odwiedziła dotknięte obszary Torrealba w regionie Cartago, powiedziała, że ​​we wszystkich dotkniętych obszarach pracują zespoły.

„Osiągnięto ważne porozumienie z władzami centralnymi i lokalnymi, gdzie solidarność sąsiadów i wolontariuszy z różnych społeczności była priorytetem” – powiedział.


Podobne kontrole przeprowadził minister rozwoju społecznego i integracji społecznej Juan Luis Bermúdez w Sarapiqui, prowincja Heredia; oraz szef bezpieczeństwa publicznego Michael Soto w Guattuso w prowincji Alajuela.

msm / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *