Prezydent Kuby rozpoczyna międzynarodowe tournée w Algierii – Escambray

Prezydent Kuby rozpoczyna międzynarodowe tournée w Algierii – Escambray

Miguel Diaz-Canel Bermúdez i Abdelmadjid Tebboune przeprowadzili oficjalne rozmowy w Pałacu Prezydenckim El Mouradia w ramach działań delegacji wysokiego szczebla z wyspy do tego afrykańskiego kraju.

Uzgodniliśmy, podkreślił kubański prezydent, wzmocnienie stosunków gospodarczych, handlowych, finansowych, kooperacyjnych i podniesienie ich do rangi polityków. (Zdjęcie: Revolution Studios)

Dziś, w czwartek, oficjalne działania prezydenta Kuby Miguela Diaz-Canela podczas jego wizyty w Algierii rozpoczęły się od złożenia wieńca pod Pomnikiem Męczenników w Algierze ku czci bojowników wojny narodowowyzwoleńczej. Minister spraw zagranicznych Bruno Rodríguez Parrilla w tweecie.

Diaz-Canel pogratulował swojemu algierskiemu odpowiednikowi Abdelmadjidowi Tebboune z okazji urodzin i podziękował kubańskiej delegacji za powitanie.

Dziś od 19 grudnia 2019 r. urodziny obchodzi nasz gospodarz Abdelmadjid Tebboune, Prezydent i Minister Obrony Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Gratuluję mu i dziękuję za zainteresowanie delegacją kubańską w tak osobistym dniu – napisał na Świergot.

Kubański prezydent przybył w środę do Algieru. To pierwszy przystanek na międzynarodowej trasie, która potrwa do 27 listopada i obejmuje wizyty w Rosji, Turcji i Chinach.

Tebboune zaznaczył w wypowiedziach prasowych po spotkaniu z kubańskim prezydentem, że Algieria czuje się zobowiązana do zaangażowania wobec Kuby, przyjaznego kraju, z którym ma dawne i obecne stosunki.

Prezydent Algierii mówił o umowach związanych z dostawami paliwa na Kubę. Odniósł się także do współpracy przy produkcji leków i szczepionek.

Obiecałem z prezydentem, że w 2023 r. w Hawanie odbędzie się posiedzenie Komisji Mieszanej. Nasza delegacja pojedzie z grupą 150 algierskich inwestorów w celu zbadania możliwości inwestycyjnych. Powtarzam, z zadowoleniem przyjmuję to, powiedział Tebboune, „twój drugi kraj”.

„Algieria zawsze może liczyć na wsparcie kubańskiego rządu i narodu” – powiedział Diaz-Canel. (Zdjęcie: Revolution Studios)

W skład delegacji kubańskiej wchodzi również dwóch wicepremierów, Ricardo Cabrisas i Alejandro Gil. oraz ministrowie Bruno Rodriguez (stosunki zagraniczne), Rodrigo Malmerca (handel zagraniczny i inwestycje zagraniczne), Vicente de la O (energia i kopalnie) oraz Jose Angel Portal (zdrowie publiczne).

Podczas objazdu poruszone zostaną tematy związane głównie z sektorem elektroenergetycznym.

Kubański prezydent poinformował na Twitterze, że wizyty mają na celu wzmocnienie wysiłków na rzecz złagodzenia skutków kryzysu popandemicznego, który ogarnia świat i pogłębia się na Kubie w wyniku blokady USA.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.