Prezydent Maduro wezwał USA do zniesienia sankcji wobec Wenezueli (+ zdjęcie)

Podczas posiedzenia Rady Rządu Federalnego w Pałacu Miraflores, w obecności ministrów, gubernatorów, burmistrzów i zorganizowanego społeczeństwa, Prezydent wyraził szkodę wyrządzoną Republice przez tych, którzy domagali się zastosowania środków karnych.

Stwierdził, że jednostronne środki przymusu (w sumie 928) trafiły bezpośrednio do żyły szyjnej, ponieważ były skierowane na dochód narodowy należący do wszystkich Wenezuelczyków i były „torturami i torturami ciała gospodarczego i społecznego” narodu. Potwierdzony.

Zwrócił uwagę, że doprowadzili nas do trudnej i złożonej sytuacji i przez te wszystkie lata widziałem wszystkie twarze na polu gospodarczym, społecznym i politycznym, przypominając, że to będzie 10 lat na stanowisku władzy wykonawczej.

Podkreślił, że oni (Stany Zjednoczone) chcą torturować ciało Maduro i torturują nas wszystkich, ponieważ celem sankcji jest wykręcenie ramienia kraju, rzucenie go na kolana i doprowadzenie do zmiany reżim.

Podkreślił rozmiar szkód, jakie wyrządzili, a my musimy to powiedzieć i potępić, ponieważ Wenezuela ma prawo do swojego życia politycznego.

Wezwał prezydenta do zjednoczenia głosów wszystkich, bez względu na różnice, do żądania raz na zawsze zniesienia przez rząd USA „surowych i karnych sankcji” nałożonych na gospodarkę i społeczeństwo Wenezueli.

Zaznaczył, że proszę wszystkich gubernatorów i burmistrzów, aby jednym głosem domagali się od Waszyngtonu zniesienia wszelkich sankcji, dość nienawiści, rasizmu i ksenofobii wobec Wenezuelczyków.

Maduro podkreślił, że raczej wcześniej niż później musimy rozpocząć globalną kampanię na rzecz zniesienia przez Stany Zjednoczone wszystkich sankcji i powrotu Wenezueli do normalnej sytuacji gospodarczej, naftowej i handlowej.

Odnosząc się do Rady Rządu Federalnego, głowa państwa zauważyła, że ​​powstała ona w wyniku procesu konstytucyjnego z 1999 roku i stanowi instrument zgromadzenia, zdrowego, demokratycznego i wolnego współistnienia oraz jest jednym z „najważniejszych obszarów ostatnie lata.

Prezydent podkreślił, że Rada zezwoliła na zjednoczenie rządu krajowego z samorządami regionalnymi, urzędami burmistrzów i władzą ludową, i zauważył, że widział, jak dystrybucja zasobów docierała do tych, którzy ich potrzebowali, czy to w czasach tłustych, czy chudych.

jha/jcd

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *