Prezydent Meksyku prosi Gwatemalę o większe wsparcie USA w kwestiach imigracyjnych

Prezydent Meksyku prosi Gwatemalę o większe wsparcie USA w kwestiach imigracyjnych

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador podkreślił rolę Stanów Zjednoczonych w konfrontacji m.in. Wyzwania migracyjneI Na początku swojej pracy Trasa po Ameryce Środkowej, która rozpoczęła się w czwartek w Gwatemali.

W czwartek Lopez Obrador spotkał się ze swoim gwatemalskim odpowiednikiem Alejandro Giamatti, z którym omówił kwestie o znaczeniu dwustronnym i regionalnym.

Prezydent Meksyku zaoferował swoje wsparcie dla realizacji programów opracowanych w Meksyku, takich jak „Budowanie przyszłości”, który koncentruje się na zapewnieniu szans młodym ludziom, czy program „Sembrando vida”, który umożliwia rolnikom produktywność i powrót do zdrowia. Lasy iw tym podkreślono potrzebę wsparcia USA.

„W celu realizacji programów takich jak te, które mamy w Meksyku w tych siostrzanych krajach, konieczne jest zapewnienie przez Stany Zjednoczone niezbędnych środków i kilkakrotnie omawiałem tę sprawę z prezydentem. [Joe] Biden z cum [Kamala] Harris” – powiedział prezydent.

„Jestem przekonany, że tylko przy współpracy międzynarodowej uda nam się położyć kres bolesnemu problemowi migracji. Zaproponowaliśmy wsparcie go kwotą 4000 mln dolarów na 4 lata i do dziś nie ma nic” – dodał Lopez. Obradora.

Ze swojej strony Giamatti podziękował za zainteresowanie kontynuacją wspólnej pracy nad kwestiami rozwoju gospodarczego i migracji.

„Jest to jedyny kraj spośród trzech krajów Ameryki Środkowej, w których opracowaliśmy projekty i mamy nadzieję, że zaczniemy identyfikować je w nadchodzących miesiącach, aby osiągnąć rozwój naszego regionu przygranicznego z Meksykiem” – powiedział prezydent Gwatemali, podkreślając, że to tak jest. Niezwykle ważne jest zwalczanie przyczyn migracji z krajów pochodzenia.

Z drugiej strony Obrador Powiedział, że zjawisku imigracji nie da się skonfrontować tylko z „punktami granicznymi”, ale „z surowszym prawem, z murami i policją, ale z luksusem, bezpieczeństwem i spokojem w punktach wyjazdu podróżnych, w miejscach ich pochodzenia”. imigrantów”.

Prezydent Meksyku zapowiedział również utworzenie konsulatu meksykańskiego w prowincji Petén, na północ od Gwatemali, w celu wzmocnienia usług konsularnych, a dziś prezydent Lopez Obrador będzie kontynuował swoją podróż do Salwadoru, a następnie do Hondurasu.

Połącz się z Voice of America! Subskrybuj nasz kanał youtube Włącz powiadomienia lub śledź nas w mediach społecznościowych: FacebookI Świergot I Instagram.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.