Prezydent Nikaragui weźmie udział w szczycie ALBA w Hawanie

Ponad 4 miliony szczepionek przeciwko Covid-19 przybyło z Kovacs do Wenezueli
Ta treść została opublikowana 25 maja 2022 – 21:17

Managua, 25 maja (EFE). – Rząd Nikaragui ogłosił w środę, że prezydent Daniel Ortega weźmie udział w Szczycie Szefów Państw i Rządów Boliwariańskiego Sojuszu na rzecz Narodów Ameryki (ALBA), zaplanowanym na przyszły piątek w Hawanie.

„Szczyt ALBA odbędzie się w piątek w Hawanie, nasza Nikaragua będzie tam, tak jak powinna, tak powinna, jak powinna, nasz przywódca Daniel będzie tam” – powiedział Rosario Murillo, wiceprezydent Nikaragui, za pośrednictwem państwowych mediów. .

Pierwsza dama nie powiedziała też, kiedy Ortega wyjedzie do stolicy Kuby, która na dzień dzisiejszy przygotowuje się do przyjęcia głów państw Alba.

Spotkanie ALBA odbędzie się na kilka dni przed Szczytem Ameryk zaplanowanym na początek czerwca w Los Angeles (USA), kraju, który wyraził wątpliwości co do zaproszenia kubańskich prezydentów Ortegi i Miguela Diaz-Canel oraz Nicolasa Maduro. , z Wenezueli, ponieważ „nie szanują demokracji”.

19 maja Ortega powiedział w przemówieniu, że nie jest zainteresowany uczestnictwem w Szczycie Ameryk. „Idąc na ten szczyt”, powiedział, „będzie pełny, tak, będzie wypełniony i już wiemy co”. „Ten szczyt nie gloryfikuje nikogo, najbrudniejszego, najbrudniejszego” – dodał.

Kubańskie MSZ poinformowało, że po ostatnim spotkaniu w grudniu zeszłego roku szefowie państw ALBA „wymienią wspólne strategie rozwoju” i „przeanalizują regionalną sytuację polityczną”.

Alba składa się z Antigui i Barbudy, Boliwii, Kuby, Dominika, Grenady, Nikaragui, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn oraz Wenezueli. Ma również Haiti i Surinam jako gości specjalnych. EFE

wpr / śr / dmt

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.