Prezydent Peru podnosi szczepionki dla wszystkich na szczycie – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Podczas wydarzenia, mniej więcej z powodu ograniczeń nałożonych przez pandemię Covid-19, Prezydent wygłosił prezentację na temat oznaczenia „Innowacje dla zrównoważonego rozwoju”. Cel 2030. Ibero-American stoi przed wyzwaniem koronawirusa.

Podkreślił również znaczenie multilateralizmu w walce z epidemią dla zbiorowej, wspierającej i przejrzystej globalnej odpowiedzi na kryzys zdrowotny.

Sagasti podkreślił również poparcie dla specjalnego oświadczenia, które obejmuje peruwiańską propozycję ustanowienia wielostronnych mechanizmów, które dzielą ryzyko wynikające z nabycia lub zastosowania szczepionek przeciwko chorobie w operacjach finansowych lub ubezpieczeniowych.

Wezwał do wzmocnienia współpracy ibero-amerykańskiej, współpracy południe-południe i współpracy trójstronnej jako narzędzi o dużym potencjale uzupełniania krajowych wysiłków w celu przezwyciężenia braków w takich obszarach, jak nauka, technologia i innowacje.

Zasugerował wzmocnienie iberoamerykańskiej przestrzeni kulturowej, która jest największym dziedzictwem współdzielonym przez kraje uczestniczące, a także rozwijających się przemysłów kultury, na które obecnie wpływa Covid-19.

Prezydent wyraził uznanie dla zaangażowania Limy w programy mające na celu utworzenie Iberoamerykańskiego Instytutu Języków Rdzennych i zwalczanie przemocy wobec kobiet.

Powiedział, że Peru jest zainteresowane przystąpieniem do umowy ramowej o transferze talentów w Ameryce Północnej i do programu kontroli choroby Chagasa promowanego przez iberoamerykański Sekretariat Generalny.

Oda / Pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *