Prezydent Putin zapewnia, że ​​Rosja osiągnie swoje cele na Ukrainie

Prezydent Putin zapewnia, że ​​Rosja osiągnie swoje cele na Ukrainie

Prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził dziś we wtorek, że cele specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie zostaną osiągnięte i zadeklarował, że nie ma co do tego wątpliwości.

W swoim przemówieniu w kosmodromie Vostochny, znajdującym się w Amur, z okazji Dnia Kosmonautyki, szef Kremla zauważył: „Cele są bardzo jasne i szlachetne. Głównym celem jest pomoc mieszkańcom Donbasu”.

W tym sensie Głowa Państwa stwierdziła w odniesieniu do swoich osiągnięć, że: „Nie ma wątpliwości, że tak będzie”. W ten sam sposób reagował na podszepty Zachodu, który opisał operację militarną na Ukrainie jako porażkę po niewykonaniu jej celów w oczekiwanym terminie.

Putin wyjaśnił jednak powody użycia drogi zbrojnej na Ukrainie: „Byliśmy do tego zmuszeni, ponieważ władze w Kijowie, za namową Zachodu, odmówiły przestrzegania porozumień mińskich mających na celu pokojowe rozwiązanie wojny i Problemy z Donbasem ”.

Zgodnie z tym prezydent przekonywał, że działania Zachodu miały na celu „przekształcenie Ukrainy w trampolinę przeciwko Rosji, zaczęli siać ziarna nacjonalizmu i neonazizmu, które były tam od dawna”.

Biorąc pod uwagę kontekst, w jakim rozpoczęła się operacja wojskowa 24 lutego, prezydent Rosji stwierdził, że: „Nie można było uniknąć konfrontacji z tymi siłami, po prostu szukali momentu ataku”.

Jednocześnie prezydent zwrócił uwagę na zachowanie rosyjskich sił zbrojnych, mówiąc: „Działają odważnie, skutecznie, skutecznie i z rezultatami, używając najnowocześniejszych rodzajów broni o unikalnych i niespotykanych właściwościach”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.