Prezydent USA odwiedzi Miami po zawaleniu się budynku – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Tragedia, która wydarzyła się o świcie w zeszły czwartek, zginęła do tej pory 11 osób, a nadzieje na to, że jedna ze 150 zaginionych osób zostanie odnaleziona żywa.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki wykluczyła wczoraj wizytę prezydenta w mieście Surfside, gdzie padł majątek, ale poinformowała dzisiaj, że koordynują działania, aby zapewnić obecność gubernatora bez odcinania zasobów z operacji poszukiwawczo-ratowniczych. .

Rzeczniczka, która przedstawiła szczegóły spotkania pary prezydenckiej z ocalałymi i dotkniętymi rodzinami, powiedziała, że ​​zarówno Biden, jak i pierwsza dama chcą podziękować bohaterskim ratownikom i tym, którzy pracują niestrudzenie 24 godziny na dobę.

Według Danieli Levine Cava, burmistrza hrabstwa Miami-Dade, od zeszłego piątku rząd ogłosił stan wyjątkowy, w którym federalna pomoc finansowa jest dostępna na ratowanie ponad 200 osób.

Z powodów, które nie zostały jeszcze ustalone, północno-wschodnie skrzydło budynku Champlain Towers, otwartego w 1981 roku i mieszczącego w sumie 136 mieszkań, zawaliło się w kilka sekund o świcie w czwartek 24 czerwca, kiedy jego mieszkańcy spali.

Pierwsze sygnały wskazują na pewne awarie w dolnych partiach budynku, być może w jego fundamentach, kolumnach czy parkingach podziemnych, jak podają lokalne media.

CNN podało, że właściciele budynku muszą liczyć się z kosztami napraw o wartości milionów dolarów, a płatności rozpoczną się tydzień po zawaleniu.

Tymczasem gubernator Florydy Janet Nunez powiedziała, że ​​uzyskanie jasnych odpowiedzi na temat przyczyny tragedii zajmie miesiące.

mem / śr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *