Prezydent Węgier odrzuca sankcje wobec Rosji w Brazylii

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Wiemy, że przyjęte sankcje nie przynoszą żadnych rezultatów… Gospodarka na świecie się pogarsza, aw różnych częściach świata panuje niepewność żywnościowa. To są niebezpieczeństwa, których musimy unikać” – ogłosił Novak po uroczystej ceremonii w Pałacu Planalto (siedzibie władzy wykonawczej).

Węgierski polityk, który przewodniczy swojemu krajowi od 10 maja, a od soboty przebywał z oficjalną wizytą u południowoamerykańskiego giganta z pobytami także w Rio de Janeiro i Sao Paulo, Bolsonaro ma konserwatywną agendę celną, bo tak jest. , na przykład w przeciwieństwie do aborcji.

We wspólnym oświadczeniu ze skrajnie prawicowym przywódcą Novak stwierdził, że sankcje wobec Moskwy prowadzą do „braku rezultatów” i „chcemy pokoju, Bolsonaro i ja”.

Ze swojej strony brazylijski przywódca po raz kolejny bronił podróży, którą odbył do Rosji w lutym i że Brazylia chce pokoju i zrobi „wszystko, co w jej mocy”, aby go osiągnąć.

„Wiemy, że prawda jest czasami bolesna, ale nie ma innego sposobu, bez przechodzenia przez nią, na poszukiwanie pokojowego współistnienia między narodami” – powiedział.

Zapowiedział, że dzięki wizycie swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina jest w stanie zagwarantować dostawy nawozów dla krajowego biznesu rolnego.

Brazylia utrzymała zrównoważoną pozycję. Oczywiście nie chcę, żeby była wojna.

W rozmowie z prasą po spotkaniu z Novakiem zauważył, że obaj omawiali „kilka kwestii o znaczeniu komercyjnym”, a także możliwe porozumienia w przyszłości.

Na kilka minut przed przyjęciem gościa Bolsonaro powiedział dziennikarzom, że Brazylia może otrzymać olej napędowy z Rosji w ciągu 60 dni.

„Prawdą jest, że za 60 dni (rosyjski olej napędowy) może już zacząć tu docierać. Ta możliwość już istnieje. A Rosja nadal angażuje się w cały świat. „

A ostatnio byli wojskowi opisali przez pomyłkę sankcje Zachodu, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych, wobec Rosji w klipie wideo, który był emitowany na portalach społecznościowych.

7 lipca uznał, że prezydent USA Joe Biden i Europa „mylili się i zapłacili wysoką cenę za sankcje (na Rosję)”. Jej mieszkańcy cierpią z powodu wysokich cen żywności, wysokich cen paliw i przerwania dostaw rosyjskiego gazu z Europy”.

Bolsonaro udostępnił nagranie TikTok przedstawiające kogoś, rzekomego eksperta od polityki zagranicznej, krytykującego działania Bidena i Unii Europejskiej w wojnie na Ukrainie, a także politykę sankcji.

rgh / ocs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.