Prezydent Xi Jinping składa hołd bohaterom Chin

Prezydent Xi Jinping składa hołd bohaterom Chin

Chiny zbliżają się do Święta Narodowego przypadającego 1 października i rozpoczęły się już obchody 74. rocznicy powstania Republiki pod przewodnictwem historycznego przywódcy Mao Zedonga.

Wcześniej prezydent Xi zorganizował bankiet, podczas którego omówił sukcesy Chin i stojące przed nimi wyzwania.

Przed korpusem dyplomatycznym Chin oraz innymi wyższymi urzędnikami rządu i Partii Komunistycznej Prezydent wezwał do opracowania nowej koncepcji rozwoju kraju, która umożliwiłaby modernizację kraju i osiągnięcie celu, jakim jest wielka rewitalizacja narodu.

Przestrzegł przed wyzwaniami stojącymi przed azjatyckim gigantem w kontekście międzynarodowym, w którym zachodzą intensywne przemiany.

„Musimy zapobiegać poważnym zagrożeniom, promować otwarcie na zewnątrz na wysokim szczeblu, pogłębiać reformy, promować wysokiej jakości rozwój inicjatywy Pasa i Szlaku oraz budować bardziej odporną gospodarkę” – podkreślił.

Xi wezwał do zwiększenia zatrudnienia, nasilenia walki z ubóstwem i rozwiązania innych problemów istotnych dla obywateli.

Powiedział: „Rozważamy obiecujące perspektywy. Jedność to siła, a zaufanie jest cenniejsze niż złoto. Musimy podnieść nasze morale, aby przezwyciężyć trudności i razem podążać naprzód w kierunku wielkiego celu, jakim jest zbudowanie silnego państwa i rewitalizacja narodu”.

Prezydent nalegał na realizację zasady jednego kraju, dwóch systemów i w tym sensie wspierał Hongkong i Makau w rozwoju ich gospodarek.

Ponadto podkreślił trzymanie się zasady jednych Chin, podkreślając w tym względzie, że zjednoczenie kraju jest największym dążeniem narodu: „Jest to konieczność historyczna i żadna siła nie jest w stanie tego powstrzymać”.

Xi Jinping podkreślił, że w ciągu tych 74 lat Chiny przekształciły się z kraju biednego w kraj zamożny pod każdym względem i dążący do modernizacji.

Jak podkreślono, chińska gospodarka wykazuje „dobrą dynamikę wzrostu”, a ogólna sytuacja społeczeństwa pozostaje stabilna.

Jeśli chodzi o politykę zagraniczną, wezwał do wzmocnienia Inicjatyw Rozwoju Międzynarodowego (IDG), Bezpieczeństwa Międzynarodowego (ISG) i Cywilizacji Międzynarodowej (ICG) oraz promowania budowy wspólnoty mającej wspólną przyszłość dla ludzkości.

Rial omański/idm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *