Proces Lasso ma na celu ratowanie kraju, jak potwierdza członek stowarzyszenia (+ infografika)

Proces Lasso ma na celu ratowanie kraju, jak potwierdza członek stowarzyszenia (+ infografika)

Ustawodawca z biura Unión por la Esperanza (UNES) przedstawił reszcie parlamentu dowody na to, że dyrektor generalny „zawsze był świadomy korupcji w spółkach publicznych i nie zrobił nic, aby temu zapobiec”.

W pierwszym dniu oskarżenia, panie prezydencie, Fellowes powiedział, że nie będzie pan mógł uciec ani ukryć się za spodniami prawników, co może oznaczać koniec kadencji Lasso.

Poseł przedstawił argumenty świadczące o tym, że prezydent wiedział o nieprawidłowościach w przedłużonej za jego kadencji umowie między państwową spółką Flota Petrolera Ecuadoriana (Flopec) a Amazonas Tanker.

Rozmówca zwrócił uwagę, że prezes Laso nie otacza się w koncernach naftowych uczciwymi ludźmi, jak deklarował w wywiadach, co sprawia, że ​​struktura korupcyjna jest opłacalna.

Zwrócił uwagę, że prezydent mianował swojego przyjaciela Hernana Luque na koordynatora spółek publicznych i nadał mu nadzwyczajne uprawnienia do kontrolowania 14 miliardów dolarów w spółkach rządowych.

Podkreślił, że będzie pan odpowiadał przed Ekwadorem, ponieważ jest pan odpowiedzialny za administrację publiczną.

Fellowes zwrócił również uwagę na sytuację społeczną w kraju, w szczególności na rosnącą niepewność.

W związku z tym podkreślił, że historia zapamięta lasso za spuściznę krwi, śmierci i bólu.

Na zakończenie swojego wystąpienia podkreślił, że odpowiedzialność polityczna wystarczyłaby nie tylko do usunięcia najwyższej władzy w kraju, ale także do pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.

Poseł na Sejm z ramienia Partii Chrześcijańsko-Socjalistycznej (PSC), Esteban Torres, kolejny z respondentów, skupił się w swoim wystąpieniu na legalności procedury, potwierdzonej przez Trybunał Konstytucyjny, bez arbitralności i ograniczeń w obronie.

Oczekuje się, że pośród silnego rozmieszczenia sił bezpieczeństwa Lasso przedstawi na Zgromadzeniu we wtorek po południu swoje argumenty obronne.

Ministrowie i członkowie Rady Ministrów są obecni na posiedzeniu plenarnym, aby wesprzeć Lasso podczas jego przemówienia.

Protestujący na przedmieściach popierają rządzący kompleks legislacyjny, chociaż pojawiły się doniesienia o naciskach ze strony rządu, by zmusić urzędników państwowych do wzięcia udziału w wiecu.

Zaapelował też do przedstawicieli organizacji społecznych, by w południe wyszli na ulice domagać się usunięcia prezydenta, co według sondaży zostało odrzucone przez ponad 80 proc. społeczeństwa.

ro / śr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *