Procesy Kubańczyków, Nikaraguańczyków, Wenezuelczyków i Haitańczyków rozpoczną się w sierpniu

Procesy Kubańczyków, Nikaraguańczyków, Wenezuelczyków i Haitańczyków rozpoczną się w sierpniu

Waszyngton, 7 czerwca (EFE) Wenezuela, Nikaragua i Haiti.

Decyzja sędziego Drew Tiptona z Okręgu Federalnego Południowego Teksasu wskazuje, że proces będzie trwał do końca września w Victorii (Teksas), co oznacza, że ​​każde orzeczenie wpłynie na program rozpoczynający się w październiku.

W styczniu ubiegłego roku prokuratorzy generalni Teksasu i 19 innych stanów – w tym Florydy, Alabamy, Alaski, Arkansas, Idaho, Iowa, Kansas i Kentucky – pozwali plan, który zapewnia miesięczną pomoc 30 000 imigrantów z czterech krajów.

W swojej skardze, kierowanej przez Teksas, powodowie argumentowali, że ten plan umożliwi setkom tysięcy imigrantów dostęp do obszarów Stanów Zjednoczonych, które są już „przeciążone”.

Skarżący dodali, że dzięki tej inicjatywie Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) narusza swoje uprawnienia do udzielania zezwoleń humanitarnych w ramach rozszerzenia programu już istniejącego dla Wenezuelczyków od października 2022 r.

Prokuratorzy argumentowali w swoim pozwie, że plan szkodzi kilku stanom, w tym Teksasowi, „które wydają duże sumy pieniędzy na świadczenie usług nielegalnym obcokrajowcom z powodu nadużyć rządu federalnego w odmowie egzekwowania prawa federalnego”.

Podali również przykład Florydy, która, jak ostrzegali, zostanie „nieodwracalnie uszkodzona” przez ten program, ponieważ „znaczące zasoby państwowe” są już wydawane na świadczenie usług nielegalnym imigrantom, których tam przyjmuje.

Sędzia Tipton, mianowany w 2020 roku przez prezydenta Donalda Trumpa (2017-2021), wydał kilka orzeczeń, które są sprzeczne z polityką imigracyjną rządu Bidena.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *