Do zakończenia rejestracji do ósmej edycji Międzynarodowego Forum Rozwoju i Koprodukcji Ventana CineMad, które odbędzie się jesienią, został już tylko tydzień. Zaproszenie będzie otwarte do 16 czerwca do godziny 14:00. Podstawy prawne i napisy otwarte w www.ventanacinemad.com wypełnij następujące wygląd zewnętrzny.
Celem Ventana CineMad jest promowanie umiędzynarodowienia tkaniny audiowizualnej w Madrycie oraz wzmocnienie lokalnego i regionalnego przemysłu poprzez promowanie wysokiej jakości obrazowania i produkcji audiowizualnej, uczestnictwo jest otwarte dla każdej firmy produkującej muzykę audiowizualną, niezależnie od tego, czy ma siedzibę we Wspólnocie Madrytu lub w innych wspólnotach autonomicznych, które będą wykonywać co najmniej 80% swojego budżetu we Wspólnocie Madrytu.
Otrzymane projekty zostaną ocenione przez panel ekspertów, którzy dokonają wyboru na podstawie ich jakości i wartości technicznej, potencjału międzynarodowego, wykonalności finansowej i relacji z regionem Madrytu.
W sumie na nagrody zostanie rozdzielonych 60 000 euro, co stanowi ponad 45 000 euro od ostatniej edycji. Kwota zostanie podzielona na różne kategorie: filmy fabularne i fantasy, dokumenty lub animacje telewizyjne. Oprócz nagród ekonomicznych, wszystkie wybrane projekty wezmą udział w rozbudowanym programie szkoleniowo-rozwojowym: Ventana CineMad Laboratory.
Zostanie on również zaprezentowany publicznie na forum koprodukcyjnym i zostaną zorganizowane spotkania z potencjalnymi międzynarodowymi koproducentami, międzynarodowymi agencjami sprzedaży, dystrybutorami, funduszami publicznymi oraz różnymi lokalnymi i międzynarodowymi konsultantami. Podobnie jak w poprzedniej edycji, obecność inwestorów międzynarodowych zostanie wznowiona, z przerwą w edycji 2020 ze względu na środki zapobiegawcze związane z COVID-19, a także kontynuację istniejącej już metody online.
Z pomocą laboratoriów i inkubatorów do tworzenia projektów audiowizualnych Ministerstwa Kultury i Sportu, wszystkie wybrane projekty otrzymają wsparcie w krajowych i międzynarodowych szkoleniach w tej wersji za pośrednictwem laboratorium Ventana CineMad. Jest skierowany zarówno do wybranych kierowników projektów, jak i producentów i producentów.
Potrwa on trzy miesiące i będzie obejmował szkolenie obejmujące pracę krajowych i międzynarodowych ekspertów, aspekty scenariuszowe, finansowanie krajowe i międzynarodowe, szkolenia, dystrybucję krajową i międzynarodową, strategię festiwalową, marketing i komunikację oraz projektowanie widowni.
Niektóre z projektów, które przeszły przez inne wersje Ventana CineMad to: pięć wilkówpremiera na Berlinale w reżyserii Alaudy Ruiz de Azúa; mała świnka, Jego premiera odbyła się w Sundance w reżyserii Carlotty Peredy; Józefina premiera na Festiwalu w San Sebastian w reżyserii Javiera Marco Rico; życie było takiektórego premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio, w reżyserii Davida Martina de los Santos.
Organizatorem Ventana CineMad jest AMA (Madrytskie Stowarzyszenie Audiowizualne). Wspólnota Madrytu i Rada Miasta Madrytu współpracują w ramach Rządowego Obszaru Gospodarki, Innowacji i Zatrudnienia.
Ventana CineMad Lab jest organizowane przez AMA, finansowane przez ICAA (Instytut Kinematografii i Sztuk Audiowizualnych) i wspierane przez PIAF i EGEDA. Jest to projekt finansowany przez Unię Europejską, następne pokolenie Unii Europejskiej.
O oknie CineMad
Ventana CineMad to międzynarodowe forum koprodukcyjne organizowane przez AMA (Madrytowe Stowarzyszenie Audiowizualne) we współpracy ze Wspólnotą Madrytu i Radą Miasta Madrytu. Jest to forum, które odbywa się corocznie od 2015 roku w celu nawiązania sojuszy między europejskim i amerykańskim sektorem audiowizualnym, z Madrytem jako punktem wyjścia. Ponadto laboratorium Ventana CineMad otrzymało dofinansowanie od ICAA oraz przy wsparciu PIAF i EGEDA.
Co roku międzynarodowy panel wybiera projekty audiowizualne z Madrytu, Europy i Ameryki, które następnie są prezentowane publicznie w formacie stadionowym. Podczas siedmiu dotychczasowych edycji na Forum prezentowane były projekty z Kolumbii, Szwecji, Rumunii, Meksyku, Chile, Niemiec, Peru, Polski, Argentyny, Brukseli i Kanady.
Oprócz wymienionych przykładów, inne projekty, które przeszły przez poprzednie edycje Ventana CineMad, to filmy, które miały swoją premierę na najważniejszych festiwalach, takich jak: Między psem a wilkiem (Hiszpania – Kolumbia – Kuba), Berlinale Forum 2020; La Gomera (Rumunia – Francja – Niemcy), oficjalna sekcja Festiwalu w Cannes; ukryte miasto (Hiszpania – Francja – Niemcy), Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA Amsterdam; królowie (Chile – Niemcy), Nagroda Jury IDFA dla najlepszego filmu dokumentalnego.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”