Prognoza wideo w języku hiszpańskim o godzinie 02:00 GMT

= aktualne wiadomości =

OAS popiera „natychmiastową wspólną ocenę” Nikaragui

Organizacja Państw Amerykańskich zgodziła się w piątek na przeprowadzenie „natychmiastowej kolektywnej oceny” sytuacji w Nikaragui po reelekcji prezydenta Daniela Ortegi w rezolucji podczas Zgromadzenia Ogólnego.

(Pierwsze zdjęcia dyplomacji OPA, wybory w Nikaragui – już dostępne) Nowy film

OAS przeprowadzi „zbiorową ocenę” Nikaragui po reelekcji Ortegi

Organizacja Państw Amerykańskich podjęła w piątek decyzję o przeprowadzeniu „natychmiastowej wspólnej oceny” sytuacji w Nikaragui po reelekcji prezydenta Daniela Ortegi w rezolucji przyjętej podczas Zgromadzenia Ogólnego.

(Wybory dyplomacji politycznej w Nikaragui – 04:00 GMT) Nowe wideo

OAS podzielone ze względu na sytuację w Nikaragui

WASZYNGTON: Odpowiedź Nikaragui na wątpliwe wybory, w których prezydent Daniel Ortega został ponownie wybrany, podzieliła Organizację Zgromadzenia Ogólnego Stanów Zjednoczonych. Osiem krajów poparło w czwartek potępiający projekt rezolucji, jednocześnie wzywając innych, by nie wtrącali się. Spraw Wewnętrznych.

(Dyplomacja OAS Argentyna Boliwia Wybory Nikaragua – już dostępne)

Nowe obawy i środki przeciwko wirusowi Corona w Europie

Genewa, Szwajcaria: Wzrost liczby przypadków COVID-19 w Europie skłonił wiele krajów do wznowienia środków ograniczających w celu powstrzymania pandemii. W piątek Światowa Organizacja Zdrowia wydała ostrzeżenie o sytuacji zdrowotnej w kilku krajach europejskich.

(WHO Niemcy Norwegia Holandia Zdrowie Szczepionki przeciwko pandemii wirusa pandemii — już dostępne) Nowy film

Krytyczne wybory parlamentarne w Argentynie

Buenos Aires: Choć częściowo odnowi Kongres Argentyny, wybory śródokresowe 14 listopada będą miały decydujący wpływ na prezydenturę Alberto Fernandeza, ponieważ przesądzą o możliwości sprawowania rządów w drugiej połowie jego kadencji.

(Parlament Argentyny ds. wyborów politycznych – już dostępny)

Mili, ultraliberał, który oferuje zakończenie argentyńskiej „klasy politycznej”

Benos Aires: 51-letni prowokacyjny liberalny ekonomista, Javier Mili, okazał się fenomenem wyborczym w Buenos Aires, gdy walczył o drugie miejsce w niedzielnych wyborach parlamentarnych na korzyść rządzącej centrolewicy. Front sprzymierzony.

(Parlament Argentyny ds. wyborów politycznych – już dostępny)

Brak pracy niepokoi żołądek i humor społeczny Argentyńczyków

BUENOS AIRES: Fatima, Stephanie i Carlos Alberto codziennie chodzą do słynnej jadalni w La Boca, tradycyjnej dzielnicy Buenos Aires. Kiedy wszystko się zamknęło z powodu pandemii COVID-19, musieli przestać działać, a teraz są bezradni, gdy inflacja zjada niewielkie pieniądze, które produkują.

(Parlament Argentyny ds. Wyborów związanych z bezrobociem i ubóstwem – już dostępny)

Szef MAEA określa brak kontaktu z Iranem jako „zdumiewający”

Wiedeń, Austria: Dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej powiedział w piątek, że jego brak kontaktu z nowym rządem Iranu jest „zaskakujący”, ponieważ Teheran czeka kilka ważnych terminów w nadchodzących tygodniach.

(Irańska dyplomacja nuklearna dla Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej – już dostępna)

Rosja i Białoruś organizują wspólne ćwiczenia wojskowe na granicy z Polską

MOSKWA (Reuters) – Białoruś i Rosja poinformowały w piątek, że organizują wspólne ćwiczenia wojskowe na zachodniej granicy Białorusi z Polską, która została dotknięta niepokojącym kryzysem migracyjnym.

(Rosja Białoruś Polska Obrona granic imigracyjnych – już dostępna)

UNESCO świętuje 75 lat działalności kulturalnej

Paryż: Założona w 1946 roku po zniszczeniach II wojny światowej, UNESCO obchodziło w piątek 75. rocznicę swojej drogi do budowania pokoju poprzez edukację, naukę i edukację.

(Dyplomacja kulturowa i naukowa ONZ w zakresie dziedzictwa kulturowego — już dostępna)

Wyślij wymarzone Burkina Faso na studia na Kubie

Wagadugu: Planowali wrócić i zbudować nowe Burkina Faso. Wysłany na Kubę w 1986 r. Thomas Sankara był „ojcem rewolucji” w tym afrykańskim kraju, który został zamordowany rok później, a 600 młodych mężczyzn z niewielkimi zasobami, w większości z sierot, poczuło się całkowicie opuszczonych na pastwę losu po powrocie .

(studenci historii politycznej w Burkina-Kuba — już dostępny)

Wojna z lwią rybą to terror na morzach Wenezueli

Sherevic, Wenezuela: „Jest piękny, ale trzeba go zabić”. Maria Virginia Escalona mówi jasno w tej sprawie. Skrzydlica, która rozmnaża się w zadziwiającym tempie, zagraża ekosystemowi Wenezueli, reszty Karaibów i zachodniego Atlantyku .

(Oceanografia środowiskowa polowań na zwierzęta w Wenezueli — już dostępna)

= społeczność =

Opieka Britney Spears kończy się, decyduje sędzia z Los Angeles

Sędzia z Los Angeles orzekł w piątek, że opieka nad amerykańską piosenkarką Britney Spears i jej 13-letnią karierą dobiegła końca.

(USA Justice Spears Music People Entertainment — 03:00 GMT) Nowy film

= sport =

Organizator wyprawy, która spowodowała śmierć Emiliano Sali, zostaje skazany na 18 miesięcy więzienia

Cardiff, Wielka Brytania: W piątek walijski sąd skazał mediatora, który zorganizował wyjazd, którego wypadek kosztował życie argentyńskiego piłkarza Emiliano Salę w 2019 roku na 18 miesięcy więzienia.

(Test Fbl ARG ARG – już dostępny)

Brazylijczycy świętują kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022 po pokonaniu Kolumbii

Sao Paulo: Brazylia podpisała swój bilet na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022, pokonując Kolumbię 1:0 w Sao Paulo w czwartek, stając się czwartym zespołem po kraju gospodarzu, Niemczech i Danii.

(Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Katarze 2022, Ameryka Południowa, Brazylia, Kolumbia — już dostępne)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *