Program i hołd dla Claudio Byrne Boyda

On Animayo Gran Canaria 2023 Co najmniej 18 lat w nowej odsłonie. 18 lat jako standard animacji w naszym kraju i wprowadzanie jednych z najciekawszych produkcji animowanych nie tylko na scenę krajową, ale i międzynarodową. Dlatego w przypadku wersji, w której osiągnęli pełnoletność, ich programy są pełne niespodzianek i świetnych zachęt.

Od następnego dnia odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Animacji, Efektów Wizualnych i Gier Wideo Animayo 3 i 6 majaWzięło w nim udział nawet 40 profesjonalistów zajmujących się animacją. Te wielkie nazwiska obejmują nie tylko Andreasa Dejadługoletni animator Disneya, który stworzył główne postacie w filmach takich jak Król Lew i Piękna i Bestia Również Herkules. Oprócz prowadzenia kursów mistrzowskich Deja zachwyci publiczność także premierą swojego pierwszego reżyserskiego dzieła, Moszka.

Oprócz legendy, takiej jak Deja, w Animayo Gran Canaria 2023 pojawią się znakomici goście, tacy jak Bobby’ego Chewa I Ki Acerida (Alicja W Krainie Czarów)producent efektów wizualnych i dyrektor artystyczny Podpisz Windhera(Odpowiedzialny za dostawy Gwiezdne WojnyI Star Trek Również Czarna pantera, pośród innych); Borja MontoroProjektant postaci w Kosmiczny mecz: nowe legendy, Klaus Również Powrót Mary PoppinsI Karolina JimenezUkład TD dla Cinema VFX, Artysta CG w żartowniś, gra o tron lub potrójne Hobbit; Katerina Osheridkoilustrator i animator (Vincent kochający) I Alberta Birda Connellareżyser animacji,Luck Pets The Grunk Gru 3: Mój ulubiony złoczyńca).

Jeśli chodzi o projekcje, musimy pamiętać, że Animayo to pierwszy i jedyny festiwal w Hiszpanii Nagrodzony przez Hollywood Academy of Motion Picture Arts and Sciences tytułem „Kwalifikacja do festiwalu” w kategorii Oscarów® w kategorii animowanych filmów krótkometrażowych, a od zeszłego roku jako jedyny w swoim rodzaju zakwalifikował się do tytułu najlepszego hiszpańskojęzycznego filmu animowanego, dając w ten sposób bezpośrednią przepustkę do Oscara przed selekcją nagród®. Festiwal zaprezentuje wybór 60 filmów krótkometrażowych będących wynikiem corocznego konkursu ponad 2000 dzieł animacji 2D, animacji 3D, efektów wizualnych, kina eksperymentalnego, materiałów reklamowych, stron internetowych z animacjami, klipów wideo, kinowych gier wideo i rzeczywistości wirtualnej.

W ten sam sposób obejrzeć można także krótkie filmy z takich krajów jak Hiszpania, Stany Zjednoczone, Niemcy, Norwegia, Francja, Hong Kong, Polska, Argentyna, Urugwaj czy Australia, które podzielone zostaną na 4 oficjalne sekcje, które zaprezentują rozwój Do Oficjalne Palmares Animayo 2023po odpowiednich obradach Międzynarodowego Jury, któremu w tym roku przewodniczy Andreas Deja i które będzie częścią projektu wędrówki Animayo.

Hołd dla legendy hiszpańskiej animacji

Jakby tego wszystkiego było mało, Animayo otworzy szczery hołd Claudio Byrne’a BoydaZa ojca legendarnej serii w naszym kraju uważany jest A.S Troll Dawid Również Dartakan i Rycerze. Były producent i scenarzysta-założyciel BRB Internacional i Apolo Films zmarł w październiku 2022 roku, dlatego dobrze się stało, że powinien mieć swoje miejsce na festiwalu, będąc ikoniczną postacią w historii hiszpańskiej i międzynarodowej animacji.

Od 3 do 6 maja możesz cieszyć się tym hołdem, a także wyborem projekcji, zajęć i warsztatów z Deją i innymi wspaniałymi animowanymi postaciami, a ogólnie celebracją wspaniałego momentu, w którym animacja jest dzisiaj i która znajduje swoje idealna impreza w tym Animayo Gran Canaria 2023.

Chcesz otrzymywać rekomendacje najlepszych filmów i seriali na swój e-mail w każdy piątek? Zarejestruj się, aby otrzymywać nasze najnowsze wiadomości.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *