Prokurator generalny Nowego Jorku pozywa Trumpa i jego firmę

Prokurator generalny Nowego Jorku pozywa Trumpa i jego firmę

Nowojorska prokurator generalna Letitia James pozwała byłego prezydenta Donalda Trumpa i jego firmę w środę, oskarżając ich o oszustwo polegające na zawyżaniu miliardów dolarów w aktywa netto, takie jak pola golfowe, hotele i rezydencje w mieście. Trump Tower i Mar-a-Lago.

James nazwał ten wyczyn „sztuką kradzieży” w odniesieniu do książki Trumpa „The Art of Dealing”.

Pozew, który Demokrata James złożył w sądzie stanowym w Nowym Jorku, jest zwieńczeniem trzyletniego śledztwa w sprawie Trumpa i Trump Organization. W pozwie wymieniono również troje starszych dzieci Trumpa – Donalda Jr., Ivankę i Erica – wraz z dwoma dyrektorami firmy: Allenem Wesselbergiem i Jeffreyem McConaugheyem.

222-stronicowy pozew podkreśla obraz bogactwa i luksusu, który Trump od dawna projektował w swojej karierze, najpierw jako przedsiębiorca na rynku nieruchomości, a następnie jako gwiazda programów reality show „The Apprentice” i „Celebrity Apprentice”. jako szef.

Dokument wyszczególnia dziesiątki przykładów domniemanego oszustwa, z których wiele zawiera stwierdzenia w rocznych sprawozdaniach finansowych, które Trump może przekazywać bankom, partnerom biznesowym i dziennikom finansowym jako dowód swojego bogactwa podczas ubiegania się o pożyczki i umowy.

Na przykład, zgodnie z pozwem, Trump twierdził, że jego rezydencja w Trump Tower – trzypiętrowy penthouse z pozłacanymi elementami wyposażenia – była prawie trzy razy większa od rzeczywistej wielkości i wycenił nieruchomość na 327 milionów dolarów. James powiedział, że nigdy nie sprzedał mieszkania w Nowym Jorku w takiej liczbie.

Trump zastosował mylące liczby do swojej posiadłości Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, która według pozwu wyceniła prywatny klub i rezydencję na aż 739 milionów dolarów, czyli ponad 10 razy więcej niż rozsądna wycena. Numer Trumpa opierał się na pomyśle, że nieruchomość może zostać przekształcona na cele mieszkalne, ale zapisy w umowie zabraniają tego.

„To śledztwo ujawniło, że Donald Trump od lat był zamieszany w nielegalne zachowanie polegające na zawyżaniu wartości swoich aktywów netto w celu oszukania banków i mieszkańców wielkiego stanu Nowy Jork” – powiedział James na konferencji prasowej. „Mówienie, że masz pieniądze, których nie masz, nie jest sztuką negocjacji, ale sztuką kradzieży” – dodał urzędnik.

James powiedział, że jego dochodzenia ujawniły potencjalne przestępstwa, w tym fałszowanie dokumentacji firmy, publikowanie fałszywych sprawozdań finansowych, oszustwa ubezpieczeniowe, spisek i oszustwa bankowe. Dodał, że jego biuro postanowiło przekazać ustalenia prokuratorom federalnym i Urzędowi Skarbowemu.

James chce, aby Trump i inni oskarżeni zapłacili co najmniej 250 milionów dolarów, co według niego jest przybliżoną wartością zysków uzyskanych w wyniku oszukańczych praktyk.

James, Demokrata, ogłosił szczegóły pozwu na konferencji prasowej w środę. Powódka twierdzi, że jej kancelaria złożyła pozew – który ma charakter cywilny, a nie karny – po odrzuceniu propozycji ugody od prawników oskarżonych.

Urząd powiedział, że rzekomy plan miał na celu poprawę wizerunku Trumpa jako miliardera i wartości jego aktywów dla korzyści biznesowych, takich jak pożyczki preferencyjne, a innym razem zmniejszenie wartości jego aktywów dla celów podatkowych. Jestem sam.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Truth Social Trump opisał pozew jako „kolejną czarownicę prześladowaną przez rasistowskiego prokuratora”, a Jamesa, który jest czarny, jako „oszustę, który prowadził kampanię, by „złapać Trumpa”.

Później, w wywiadzie dla Seana Hannity z Fox News, Trump powiedział, że sprawozdania finansowe jego firmy ostrzegały banki, by nie ufały dostarczonym informacjom.

„Z góry mamy zastrzeżenie”, powiedział, ostrzegając banki: „Jesteś na własne ryzyko”… „Bądź ostrożny, ponieważ mogą wystąpić błędy. Mogą wystąpić poważne błędy”… „Zdobądź swoich pracowników, skorzystaj z usług rzeczoznawców. Twój prawnik. Nie ufaj nam.

Adwokat Trumpa, Alina Heba, powiedziała, że ​​pozew „nie skupia się na faktach ani prawie, ale raczej na realizacji programu politycznego prokuratora generalnego” i oskarżyła Jamesa o nadużywanie swojej władzy „pasożytnictwa”. Naruszenie.

Heba powiedział, że zarzuty w pozwie były „bezpodstawne”.

James zamierza oddzielić rodzinę Trumpa od firm zaangażowanych w domniemane oszustwo i wyznaczyć niezależnego nadzorcę, który będzie monitorował co najmniej pięcioletnie przestrzeganie przez Trump Organization w zakresie jej sprawozdań finansowych, ocen i informacji przekazywanych wierzycielom, ubezpieczycielom i organom podatkowym .

Chce też zastąpić właścicieli obecnego Trump Fund, który kontroluje jego interesy biznesowe, niezależnym powiernikiem; Zakazać Trumpowi i organizacji Trump Organization od nabywania nieruchomości komercyjnych przez pięć lat; Zakazać im zaciągania pożyczek w bankach w Nowym Jorku przez pięć lat; Na stałe zakazał Trumpowi i jego trzem najstarszym synom pełnienia funkcji dyrektorów lub zastępców dyrektorów jakiejkolwiek firmy zarejestrowanej lub licencjonowanej w stanie Nowy Jork.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *