Prokurator potępia byłego prezydenta Peru za defraudację i inne zarzuty – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Skarga na powołanie przez Richarda Cisnerosa dziewięciu firm konsultingowych na lata 2018-2020 dotyczyła byłych ministrów Patricii Balboiny, Ouli Holmquist i Sonya Guillen, którzy wówczas zajmowali to stanowisko.

Prokuratorzy oskarżyli Vizcarrę o nadużycie wpływów, złośliwą defraudację i niekonsekwentne negocjacje, za rzekome zakłócanie zatrudnienia Cisneros, bez koniecznych przygotowań do konsultacji.

Poza tym sprawiedliwość jest utrudniona, ponieważ Vizcarra poinstruował pałacowych urzędników rządowych, jak zeznawać, ogłaszając sprawę przed prokuratorem prowadzącym śledztwo w tej sprawie.

Zgodnie z zarzutem konstytucyjnym byli ministrowie popełnili przestępstwa złośliwej defraudacji i niekonsekwentnych negocjacji, aby dostosować wymagania ministerstwa do zatrudnienia Cisneros i zastosować się do instrukcji byłej sekretarz prezydencji Miriam Morales, dotyczącej mianowania, w drodze porozumienia Vizcarra.

Były władca oczekuje na śledztwo prokuratury w związku z potajemnym przyjęciem we wrześniu 2020 roku projektu szczepionki Sinopharm przeciwko Covid-19, a następnie poddano go eksperymentom w Peru.

Oprócz toczącego się śledztwa kryminalnego sesja plenarna Kongresu Republikanów zawiesiła byłego prezydenta 16 kwietnia na okres 10 lat, w tym czasie nie będzie on mógł objąć mandatu posła, który wygrał wybory, na pięć dni. wcześniej. .

Vizcarra czeka na swój najpoważniejszy problem, jakim jest oskarżenie biznesmenów, którzy twierdzą, że oskarżał ich o branie łapówek w zamian za zamówienia publiczne w południowym regionie Mukwigua, kiedy był gubernatorem tego regionu.

Ojej / pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *