Prokuratorzy amerykańscy poprosili o ujawnienie protokołów dotyczących molestowania dzieci Polańskiego

Prokurator Okręgowy w Los Angeles (Kalifornia, USA), George Gascon, we wtorek zwrócił się na piśmie do Sądu Apelacyjnego Ujawnienie dokumentów związanych z zarzutem karnym przeciwko polskiemu reżyserowi Roman Polański w 1977.

W oświadczeniu Gascon zawiadomił sąd o wniosku i potwierdził, że jest on wykonywany m.in. dlatego, że:(e) Ofiara napastowana seksualnie przez Polańskiego, Samantha Geimer, wyraźnie o to poprosiła.

„Po dokładnym rozważeniu życzeń ofiary, wyjątkowych i wyjątkowych okoliczności sprawy oraz mojego zaangażowania w przejrzystość i odpowiedzialność, moje biuro ustaliło, że ujawnienie tych akt leży w interesie wymiaru sprawiedliwości” – powiedział prokurator okręgowy.

W 1977 roku Polański, który miał wówczas 43 lata (teraz ma 88 lat), miał 13-letni Jaimer został odurzony narkotykami i zmuszony do uprawiać sex Po zrobieniu zdjęciaPrzestępstwo, za które został aresztowany.

Polański przyznał się do winy i spędził 42 dni w więzieniu.Po zwolnieniu za kaucją i obawie, że będzie musiał wrócić do więzienia, aby odbyć znacznie surowszą karę, uciekł ze Stanów Zjednoczonych pod koniec 1978 roku.

dyrektor Bronił swojej podróży, że chociaż doszedł do porozumienia z władzami, by służyć tylko 48 dni iza kratkami, ale który uciekł z kraju, ponieważ sędzia Lawrence Rittenband zamierzał wymierzyć surowszą karę niż uzgodniono.

Ta złożona sytuacja sądowa od lat ogranicza jego swobodę poruszania się po świecie z obawy, że Stany Zjednoczone zażądają jego ekstradycji.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.