Prokuratura Panamy zakwestionuje uwolnienie osób ściganych w sprawie korupcji

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Panama City, 21 czerwca (Prensa Latina) Prokurator Javier Carabalo ogłosił dzisiaj, że odwoła się od orzeczenia, które tymczasowo uwolniło Ramona Fonsecę i Jurgena Mossacka, założycieli nieistniejącej już firmy prawniczej powiązanej ze skandalem Panama Papers, od sprawy Lava Gato.

Według prokuratora fundacja odrzuca opinię trzeciego likwidatora spraw karnych, Paloisy Marquenez, która nakazała tymczasowe zwolnienie Mossacka, Fonseca i 37 osób w śledztwie zorganizowanej komórki przestępczej.

Marquinez powiedział, że prokuratura (MP) nie udowodniła przestępstwa w tej sprawie, a zatem pojawiają się kontrowersje, aby złożyć apelację, powiedział Carabalo.

Co do prawnika, zastępca nie pokazał kont utworzonych w przesmyku w celu ukrycia środków pochodzących z nielegalnego źródła, ani sum pieniędzy przywiezionych z firm zewnętrznych (spoza rynku).

Według Markinsa nie udowodniono również, że wspomniana kancelaria zarządzała jakimikolwiek brazylijskimi pieniędzmi lub rachunkami bankowymi.

Według oświadczenia władz sądowniczych, jest to śledztwo, które rozpoczęło się w 2016 roku i połączyło panamską kancelarię prawną, której celem było zakładanie firm w celu mobilizacji rzekomych nielegalnych funduszy w sprawie Lava Jato, największym śledztwie korupcyjnym w historii Brazylii.

Carabalo poinformował również, że prowadzi rozmowy z władzami USA, aby otrzymać część 18 milionów dolarów skonfiskowanych od dwóch synów byłego gubernatora Riccardo Martinelli (2009-2014), skazanych na 36 miesięcy więzienia na północy kraju.

Podczas prywatnych rozpraw w sądzie w Nowym Jorku bracia Ricardo i Luis Enrique przyznali się do spisku mającego na celu pranie brudnych pieniędzy w ramach przekupstwa brazylijskiej firmy budowlanej Odebrecht.

Ponadto Carabalo powiedział, że czeka na wznowienie rozprawy w sprawie Odebrecht i kontynuowanie jej przebiegu po tym, jak bracia Martinelli Linares zostali uznani za winnych prania brudnych pieniędzy.

IFB / Ga

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.