Prokuratura w Nikaragui nakazuje aresztowanie dwóch osób w celu śledztwa – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Billy i Baltodano są częścią grupy 13 osób, które zostały zbadane przez prokuraturę w celu wyjaśnienia operacji finansowych Nikaraguańskiej Fundacji Rozwoju Gospodarczego i Społecznego (Funides), zgodnie z oficjalnym oświadczeniem fundacji.

Nieobecni na wezwaniach wystawionych przez prokuraturę, pomimo przebywania na terytorium kraju, obaj są objęci śledztwem w przypadku przeszukania i aresztowania przez policję krajową.

Każdy, kto jest wezwany do stawienia się przed prokuraturą, a się nie stawił, musi udowodnić swoją nieobecność za pomocą sprawdzalnych środków, w przypadku osób, które twierdzą, że są poza granicami kraju, zaświadczeniem wydanym przez właściwy organ (imigracyjny i imigracyjny).

Prokuratura poinformowała, że ​​trwa postępowanie śledcze przeciwko fundacjom Violeta Barrios de Chamorro i Funides, a także członkom ich zarządów, za otrzymanie środków finansowych sfinansowanych ze źródeł zagranicznych.

Proces ten jest również kontynuowany w odniesieniu do wszystkich osób objętych dochodzeniem w sprawie oznak ataku na społeczeństwo Nikaragui i prawa ludu, zgodnie z ustawą (1055) o obronie praw ludu do niepodległości, suwerenności i samego siebie. – Zdeterminowany do pokoju.

Ten tekst prawny wymienia wiele czynów godzących w suwerenność narodową, które prowadzą do zbrodni zdrady stanu.

jha / fgn

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *