Protest przeciwko urazom i aresztowaniom astrologa – DW – 15.07.2023

Protest przeciwko urazom i aresztowaniom astrologa – DW – 15.07.2023

Co najmniej 13 osób zostało rannych, a dwie aresztowano w piątek (14.07.2023), opuszczając protest górnictwo W Las Naves, mieście w środkowych Andach EkwadorGdzie firma z kapitałem kanadyjskim Górnictwo AdventusZgłoszony władzom i demonstrantom.

„Funkcjonariusze policji, bez żadnej prowokacji, zostali zaatakowani przez osoby o agresywnej postawie sprzeciwiającej się radom środowiskowym, w wyniku tego aktu przemocy trzech funkcjonariuszy zostało rannych i wyrządziło szkody materialne” – poinformowała policja w oświadczeniu opublikowanym we wtorek. Świergot. Dodał, że „gang” zaatakował jednostkę policji kamieniami, kijami, bombami z benzyną i karabinami.

Prokuratura poinformowała na tym samym portalu społecznościowym, że „zatrzymano dwie osoby rzekomo odpowiedzialne za spowodowanie szkód materialnych” w policyjnej placówce w liczącej około 5 tys. mieszkańców miejscowości Las Naves. Oskarżony dodał, że zwrócił się o wsparcie policji w celu „wzmocnienia bezpieczeństwa w okolicy”. Z kolei policja poinformowała, że ​​sytuacja jest opanowana i że „porządek publiczny został przywrócony”.

Ludzie są przeciwni doradztwu środowiskowemu, które powinno być wykonane, aby kanadyjska ekwadorska firma wydobywcza Kurowaniedziałająca w regionie od 15 lat kontynuuje rozwój projektu eksploatacji złota i miedzi.

I potwierdzone przez tzw. Narodowy Front Przeciwwydobywczy, którego częścią są rodzime sektory Świergot W starciach z policją aresztowano co najmniej dwie osoby, a dziesięć zostało rannych. Źródło dodało, że „około 300 ekwadorskich policjantów wystrzeliło w miasto gaz łzawiący i kamienie: starsza kobieta złamała kostkę kamieniem”.

Produkcja wydobywcza na dużą skalę w Ekwadorze została odrzucona przez ekologów i sektory, takie jak Konfederacja Narodowości Tubylczych (CONAIE), która wzięła udział w protestach społecznych, które doprowadziły do ​​obalenia trzech prezydentów w latach 1997-2005.

Oprócz przedterminowych wyborów parlamentarnych 20 sierpnia odbędą się powszechne konsultacje promowane przez przeciwników górnictwa, aby zdecydować, czy zakazać eksploatacji zasobów w sześciu wiejskich prowincjach Quito.

lubi (affp, efe)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *