Przechwytują duże sumy pieniędzy od przestępców w Panamie – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Bilans posła podany przez gazetę La Prensa ujawnił również, że od początku lat do chwili obecnej władze przechwyciły około 35 ton narkotyków, w większości kokainy i marihuany, wszystkie w 216 operacjach, większość z nich na morzach otaczających kraj.

Przemytnicy wykorzystują również porty jako środek transportu narkotyków, aw mniejszym stopniu przewożą je drogą lądową przez Amerykę Środkową w drodze do Stanów Zjednoczonych, które są ostatecznym celem, jak podaje źródło, które podało, że jest ich 264. osób objętych dochodzeniem w sprawie domniemanego udziału w takich naruszeniach.

W pierwszych trzech miesiącach roku odnotowano 134 morderstwa, skoncentrowane na obszarze metropolitalnym, anektowanych prowincjach San Miguelito, Colón i Panama Oeste; Władze potwierdziły, że większość z nich była związana z handlem narkotykami.

W przypadku północnej prowincji Colón, panamski minister bezpieczeństwa Juan Benno powiedział wczoraj dziennikarzom, że 80% zmarłych ma rejestry karne i dlatego pracują na tym obszarze nad „tłumieniem i zapobieganiem” czynom przestępczym, jeśli chodzi o to drugie, starają się łączyć młodych ludzi ze społeczeństwem.

Niedawne silne operacje przeciwko gangom w Panamie pokazują reakcję sił publicznych na deklarowaną przez lokalne siły bezpieczeństwa zasadę zerowej tolerancji w obliczu fali przestępstw.

W połowie kwietnia Pino powiedział: „Nie będziemy podawać rąk, by założyć mu kajdanki i posłać tych, którzy łamią prawo za kratki”, odnosząc się do środków przeciwko przywódcom „Bagdadu”, potężnego gangu przestępczego i niektórych członków psychika. – Gang „Murdering Children”.

Właściciel podkreślił, że nie tylko walczy z przemytem narkotyków i międzynarodową przestępczością zorganizowaną, ale także planuje i realizuje odpowiednio zaplanowane, zorganizowane i skoordynowane działania lokalne w celu aresztowania łamiących prawo.

Pierwotnie założony w stolicy Bagdad rozszerzył swoją nielegalną działalność na sąsiednią prowincję Panama Oyste, okrężnicę karaibską i sektory przybrzeżne Oceanu Spokojnego, wywołując gwałtowne spory terytorialne przeciwko swojemu głównemu konkurentowi, znanemu jako Calor Calor. Przeprowadzić śledztwo.

Dwa największe bloki przestępcze w kraju walczą między innymi o kontrolę nad głównymi portami morskimi i chociaż wielu z ich kluczowych przywódców jest uwięzionych, rozkazy płyną z więzień do grup przestępczych w celu zorganizowania operacji przemytu narkotyków, takich jak osada. Obliczenia przeciwieństw.

jha / orm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *